U Sesvetama je sve od samoga početka bilo u znaku domaćega sastava. Ivana Kranjec i Ekaterina Nemaškalo u prve su dvije minjute dva puta matirale Sabinu Spahić i pokazale “tko je gazda”. Grmoja i Pavlek nastavile su domaći niz. Nakon šest uzastopnih domaćih golova Slavica Šuster tek je u osmoj minuti postigla prvi pogodak za Riječanke. Tek kod 8:1 za Sesvete Orijent je uspio “vezati” tri pogotka i vratiti se u život, ali prikazano je bilo ispod razine prvoligaškoga rukometa. Nakon četiri minute “pauze” drugim pogotkom Lana Franković vratila je plus 5 (9:4), a potom su u 15 minuti precizne bile Kranjec dvaput i Pavlek za najvećih plus 8 (12:4). Jedino je Ena Konta bila raspoložena kod gošći u prvome dijelu, sa šest golova i tek jednim promašajem, dok je Dejana Milosavljević svoj prvi pogodak postigla tek u 27.minuti. Poluvrijeme je završilo 21:13 a kada za 30 minuta primiš 21 gol nemaš se čemu dobrome nadati.

Istina, zaigrale su Orjentašice agresivnije u drugome dijelu, no “šteta je bila počinjena” u prvih 30 minuta. Domaće igračice na prvi su pogodak u nastavku čekale punih pet minuta no nije bilo nikakvoga razloga za strah jer je Elena Nemaškalo pogodila za 22:14. Već u 41. minuti prednost Sesvećanki bila je dvoznamenkasta (26:15). Šest minuta prije kraja fantastična Ena Konta svojim je 13 pogotkom razliku svela na pristojnih 32:26, a konačni minus od osam pogodaka sve u svemu može se smatrati prihvatljivim.

SESVETE AGROPROTEINKA: Majher (bez obrane), Jakara 3, Pa. Stopić,