Odlično prvo poluvrijeme odigrala je bivša reprezentativka Ivana Vuković koja je prvim od pet pogodaka (uz samo jedan promašaj) “crvenima” donijela prvu prednost u petoj minuti (1:2). Sa tri pogotka u nizu Samobor odlazi na 4:2 no to je bilo njihovo pokazati će se posljednje vodstvo na utakmici. Uslijedilo je najbolje razdoblje u igri Zameta. Sedam minuta bez primljenog pogotka uz pet postignutih i u 13. minuti na semaforu stoji 4:7. Istina, Tea Golubić poravnala je na 8:8 no domaće igračice nisu imale prigodu da vrate prednost na svoju stranu.

U prvih deset minuta nastavka Zamet je “u igri” držala Ana Mišurović, a hladnokrvnom realizacijom sedmerca Stefani Stakorić je u 41. minuti vratila plus tri (16:19). Kada su domaće opet zaprijetile i stigle na minus jedan (18:19) na scenu je stupila 17 godišnja Ćamila Mićijević i sve vratila na “uobičajenih” plus tri (18:21) kada je ostalo deset minuta do kraja. Sjajno su se nadopunjavale Mićijević i Mišurović, junakinje drugoga dijela. Crnogorka je u 52. minuti postavila 19:22. Vrijeme je radilo za Riječanke. Ivana Vuković u drugome dijelu nije realizirala ali je izborila sedmerac pet minuta prije kraja koji je pogodila Stakorić i utišala glasne domaće navijače. Stigle su Zamećanke i do najvećeg plusa od šest razlike (20:26) dvije minute prije kraja i zaslužile čestitke i čuvene samoborske kremšnite.