Rukometaši Zameta pobijedili Umag

Rukometaši Zameta odigrali su neodlučeno (1:1) protiv Rudana u Labinu. Zamećani su osvojili bod čime je Rudan ispao iz lige, a Zamet kolo prije kraja sačuvao premijeligaški status.

Zamet je do boda došao u završnici utakmice, kada su riječki rukometaši iskoristili slabosti u domaćoj momčadi koja u 57. minuti stekla tri pogotka prednosti (21:18).

Riječka reakcija kao da je zbunila domaćine, pogotkom Martinovića i dvama pogocima Mrakovčića uspio se Zamet vratiti u utakmicu i osvojiti bod.

Tijekom cijele utakmice Rudan je imao prednost, najveća je iznosila 4 pogotka (16:11) u 41. minuti.

Sve je upućivalo da će se pitanje ostanka obje momčadi riješavati u zadnjem kolu, ali…

U drugoj utakmici odigranoj u subotu Varaždin je pobijedio Sesvete rezultatom 22.20.

RUDAN LABIN – ZAMET 21:21
LABIN Velika dvorana SC Franko Mileta. Gledatelja 450. Suci: Jurinović, Mrvica (oba Zadar)

RUDAN: Juričić, Štingl, Ćopić, Derossi, Dukić, Mileta 3, Gajica, Lovrinović 2, Šehić 1, Vozila 1, Ratkajec 4, Bučaj 1, Kostić, Griparić 1, Marić 4(1), Puljić 4.

ZAMET: Lučin, Dunato, Možetić, Kezić, Jeličić, Sorić, Tomljanović 1, Babić 4 (1), Mrakovčić 5, Viskić, Glavaš 6 (4), Starčević, Martinović 5, Načinović.

Sedmerci: Rudan Labin 4 (1) , Zamet 7 (5). Isključenja: Rudan Labin 10 minuta, Zamet 2 minute.