Roland Garros

Tijekom susreta koji je trajao 2 sata i 53 minuta Čilić nije uspio naći protuigru za upornog 33. godišnjeg Španjolca, koji je 99. igrač na ATP listi, i koji je odigrao najbolji meč sezone.

S druge strane 20. igrač svijeta i 19. nositelj u Parizu Marin Čilić nije imao svoj dan i uz tek 55 postotnu realizaciju prvog servisa i čak 66 neprisiljenih pogrešaka nije mogao očekivati niša više od poraza.

Tračak nade za našeg najboljeg tenisača pojavio se u trećem setu kojeg je gubio sa 0:4 u gemovima, ali i uspio doći na 4:5, i na Hildagov servis poveo sa 30:0. Međutim, umjesto izjednačenja na 5:5 uporni Španjolac koristi prvu meč loptu i dobiva treći set sa 6:4

Od naših igrača u 1. kolu još igraju Ivan Dodig sa Španjolcem Pereom Ribom, Ivo Karlović s Argentincem Juanom Martinom del Potrom, Ivan Ljubičić protiv Indijca Somdeva Devvarmana, dok je Mirjana Lučić u 1. kolu za protivnicu dobila Ruskinju Mariju Šarapovu, prošlotjednu pobjednicu Rima i jednu od glavnih favoritkinja za naslov u Parizu.