U utakmici u kojoj su najupečatljivije bile magla i hladnoća, sve se odigralo u drugom poluvremenu. Igrala se 53. minuta. Nakon ubačaja Murića iz kuta, Krstanović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu – 0:1.

Slaven je uzvratio dobrim udarcima Zvonareka (55′) i Glavčića (57′), te Laušića (65′).

Domaćin se sve više otvarao, a Rijeka čekala svoju priliku iz kontre. Nju je dočekala u 71. minuti, Murić je sjajno ubacio s desne strane, a Drmić još jednom demonstrirao kvalitetu i sjajno glavom pogodio za 0:2.

I kada se činilo da će bijelu mirno privesti utakmicu kraju sve se još jednom okrenulo. Riječka obrana izgubila je loptu nakon neopreznosti, a Caimacov sjajnim udarcem pogodio za 1:2.

Rijeka je na drugoj strani imala kontru preko Bušnje (81′) iz kojeg je uslijedio korner i odličan udarac Smolčića glavom koji je završio uz vratnicu. Ako prvi gol Slavena nije bio dovoljan šok, onda je on sigurno uslijedio u 85. minuti. Nakon jedne duge lopte pred kazneni prostor Rijeke i udarca nogometaša Slavena lopta je pogodila Smolčića u ruku.

Hadžić je preuzeo odgovornost, a Zlomislić pogodio stranu i obranio! Do kraja utakmice Rijeka je mogla potvrditi pobjedu u 89. minuti, nakon pogreške obrane Slavena, Vučkić je izbio sam pred gol, ali njegov udarac obranio je vratar Slavena.

Uslijedilo je četiri minute sudačke nadoknade i strepnje za riječke navijače, ali tri boda na kraju su krenula put Rijeke.

Iz prvih 45 minuta teško je izdvojiti neke detalje, Rijeka je u 18. minuti našla se u dobroj situaciji nakon što je Murić proigrao Tomečaka, ali ubačaj je domaćin izbacio u korner. U 21. minuti, nakon kornera domaćina, uslijedila je gužva pred golom Rijeke i udarac Marine kojeg je obranio Zlomislić.

Dvije minute kasnije volej Krstanovića otišao je daleko od gola, dok u 33. minuti ubačaj Murića, Pavičić nije uspio zahvatiti glavom. Domaćin je imao najveću priliku prvog dijela u 35. minuti. Opasan prodor i udarac Boseca prošao je uz vratnicu.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti i ubačaj Drmića, ali Pavičić nije uspio smiriti loptu i propala je prilika za Rijeku.