Bijeli su se uspješno vratili obavezama u prvenstvu nakon 92 dana i nastavili pozitivan niz. Igrala se 70. minuta utakmice. Rijeka je izdržala period pritiska domaćina, a onda jednostavnom akcijom prelomila utakmicu. Tomečak je okrenuo loptu na lijevu nogu, sjajno ubacio, a Čolak poentirao glavom – 0:2.

Istra 1961 zakomplicirala je stvari u završnici utakmice. U 89. minuti Gržan je ubacio s lijeve strane, Perić Komšić ostao je sam i zabio!

Ipak, u zadnjim trenucima utakmice Tomečak je odigrao dugu loptu, Murić prebacio istrčalog vratara za 1:3.

Rijeka je povela iz prve prilike. Nakon jedne duge lopte, Čolak je pobjegao Galilei koji ga je srušio s leđa na 18 metara. Lončar je izveo slobodan udarac i odlično pogodio – 0:1.

Istra je prvi put stigla pred gol Rijeke u 16. minuti, ali udarac glavom Guzine otišao je daleko od gola. Pet minuta kasnije sudac Bel nije zaustavio igru nakon prekršaja na Lončaru, uslijedila je kontra, ali udarac Guzine blokirala je obrana Rijeke.

Rijeka je u tom periodu izgledala kao momčad kojoj malo nedostaje da u završnici dođe do prilike i prelomi utakmicu. Ipak, Istra je bila ta koja je skupljala udarce. Treba istaknuti udarac Blagojevića, u duelu s Halilovićem, s 18 metara, a udarac je otišao preko gola.

U 31. minuti Guzina je pucao glavom, ali Pandur je bio siguran.

Rijeka je bila blizu drugog gola u 36. minuti. Lončar je sjajno odigrao dubinsku loptu, ali Duka je na vrijeme izašao i bio za malo brži od Čolaka.

Istra je odlično otvorila nastavak utakmice. Delićev udarac s nekoliko metara Pandur je zaustavio odličnom reakcijom. U 47. minuti, nakon ubačaja domaćina u kazneni prostor, obrana Rijeke nije uspjela izbiti loptu. Tomašević je pucao, a Pandur odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Rijeka je pokušala nakon kornera, ali udarac glavom Escovala (51′) išao je u ruke vratara Istre. Domaćin je nastavio prijetiti, u 56. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Guzina je pucao glavom. Pandur je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Simon Rožman: U pravo vrijeme smo dali drugi gol

Simon Rožman imao je razloga za zadovoljstvo nakon ogleda protiv Istre 1961. Tri boda s gostovanja u prvoj prvenstvenoj utakmici nakon 92 dana, ogledu u kojem je bilo uspona i padova, ali najbitnije je da su bodovi otišli put Rijeke.

Čestitke igračima, izborili smo pobjedu kontroliranom igrom, možda smo čak bili previše pasivni u igri, rekao je Simon Rožman nakon ogleda protiv Istre 1961.

U pravo vrijeme smo dali drugi gol, ali vidi se da smo još u grču. Nismo još rastrčani, ali to je normalno s obzirom na sve što je bilo. Bitna su tri boda, rekao je Simon Rožman.