Rijeka je napadala, stvarala prilike i kada se već činilo da bi bodovi mogli otići s Rujevice ukazao se Josip Drmić. U 78. minuti Tomečak je ubacio, a Drmić sjajnim skokom i udarcem glavom zatresao mrežu – 1:0.

Samo četiri minuta kasnije brza akcija Rijeke, Pavičić je odlično ubacio, a Drmić novim odličnim potezom drugi put zatresao mrežu Istre 1961 – 2:0.

Rijeka je već u prvoj minuti mogla do gola. Vukčević je odigrao za Ampema koji se našao u sjajnoj poziciji, uslijedio je udarac, ali vratar Istre obranio je pokušaj. Nova prilika uslijedila je u 13. minuti. Mudražija je sjajnom dugom loptom pronašao Ampema, koji je ubacio u sredinu, ali Liber nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Rijeka je bila izrazito opasna po bokovima, a u 29. minuti napad je išao kroz sredinu. Pavičić je lijepo proigrao Drmića, napadač Rijeke našao se u dobroj situaciji, ali udarac iz uskog kuta obranio je vratar Lučić

Rijeka je sve više pritiskala, ali u 32. minuti valja izdvojiti priliku Istre. Daničić je ubacio s lijeve strane, Iličić se našao u dobroj situaciji, ali pokušaj iz prve nije bio kvalitetan i Labrović je lako odnio loptu.

Rijeka je uzvratila minutu kasnije. Pavičić je odigrao za Tomečaka koji je ubacio. Drmić je pucao glavom, Ampem nije uspio skrenuti loptu pred golom i lopta je otišla pored vratnice.

Nakon pokušaja ubačaja Tomečaka (38′) i udarca glavom Krešića (39′), Rijeka je do najveće prilike stigla nakon pogreške Istre. Ampem je natjerao Lučića na pogrešku i Drmić je ostao sam pred golom Istre 1961. Drmić se odlučio na udarac, ali promašio je gol iz neposredne blizine!

U prvoj minuti nadoknade, Drmić je sjajno smirio jednu dugu loptu, uspio se izboriti za poziciju u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Prvih deset minuta utakmice drugog dijela obilježio je pokušaj Perere (47′), te gol Obregona koji je poništen zbog minimalnog zaleđa. Valja izdvojiti i udarac Bande (62′) i Lisice (65′), kao i nova dobra prilika za Drmića (69′).

U posljednjim trenucima utakmice Obregon je izborio kazneni udarac, ali udarac Pavičića s bijele točke obranio je vratar Lučić.