Rijeka je Istri nanijela prvi poraz u Puli nakon rujna prošle sezone izjednačivši se ujedno bodovno na ljestvici.

U 12. minuti Veiga je odlično oduzeo loptu na desnoj strani na polovici Istre i proigrao Hodžu, ali udarac s dvadesetak metara otišao je pored gola. U sudačkoj nadoknadi Janković je poentirao s bijele točke – 0:2 i tako zaključio priču nakon što je Galilela srušio Obregona u kaznenom prostoru.

Na utakmici nije previše bilo uzbuđenja do 18. minute. Nakon brzog izvođenja auta, Janković je potegnuo s dvadesetak metara. Majkić je samo kratko odbio loptu, natrčao je Frigan, ali vratar Istre 1961 je sjajno reakcijom sačuvao mrežu u matnoj poziciji.

Janković je bio opasan u 20. minuti, udarac s dvadesetak metara Majkić je uspio odbiti.

I onda je stigao gol u 23. minuti. Dilaver je još jednom sjajno odnio loptu, Frigan je u nastavku akcije vrhunski proigrao Jankovića koji se sjurio prema golu Istre, zaobišao Majkića i poentirao – 0:1.

Rijeka je dobru priliku imala u 34. minuti, Marin je oštro ubacio s lijeve strane, ali Frigan u duelu nije uspio kvalitetno pucati.

Istra je prvu opasniju akciju imala u 38. minuti. Dva udarca Istre završila su u bloku, lopta je na kraju došla do Hujbera, ali udarac iz dobre pozicije nije bio precizan.

Do kraja prvog dijela Istra je imala još jednu priliku. Caseres je izborio slobodan udarac na 17 metara. Pokušaj Ante Ercega završio je u živom zidu.

U tim trenucima domaćin je izveo korner, riječka obrana očistila opasnost, a Antonio Marin krenuo u kontru u kojoj mu se otvarao veliki prostor. Ishod gledatelji nisu mogli saznati jer je glavni sudac Jakov Titlić zaustavio Marina u trku dosudivši kraj prvog poluvremena.

Istra 1961 drugi dio otvorila je udarcem Marina, dok je na drugoj strani ubačaj u kazneni prostor Istre skrenuo Galešić, lopta je odbila od braniča Istre, ali Majkić je iščupao loptu koja je bila na putu u mrežu.

U 69. minuti obrana Rijeke nije izbacila ubačaj, Erceg je uspio smiriti, izboriti se za prostor i naći se sam pred golom, ali Labrović je sjajno obranio.

U 70. minuti Mlinar je zaradio crveni karton nakon prekršaja na Friganu. Pet minuta kasnije Veiga je probao s 18 metara, nije bilo preciznosti.

U 90. minuti Erceg je zbog prekršaja na Galešiću zaradio drugi žuti karton.