Sve je počelo golom Lindona Selahija u 45. minuti, dok je ogled riješen početkom drugog poluvremena. Tada su zabijali Prince Ampem u 53., a potom i Emmanuel Banda u 58. minuti. U samoj završnici utakmice na drugoj je strani poentirao Luka Jelenić.

Počelo je dosta vatreno s obje strane te su u uvodnih dvadeset minuta kreirane tri vrlo dobre prilike. Za domaćina su šanse imali Veiga i Ampem, dok je u 17. minuti iznimno opasno zaprijetio Varaždin. Dobro je pucao Drožđek, ali je još bolje reagirao domaći vratar Labrović.

Utakmica je potom uplovila u nešto mirniji ritam, a da se Varaždin ni na Rujevici neće zadovoljiti jednim bodom pokazala je 37. minuta. Lijepo su kombinirali gosti i sve je završilo udarcem Banovca, no i taj se put istaknuo Labrović.

Na odmor se ipak nije otišlo uz 0-0, a Rijeka je povela u posljednjim trenucima prvog dijela. Danilo Veiga je lijepo asistirao Selahiju, a ovaj je precizno naciljao gostujuću mrežu za 1-0 Rijeke.

Utakmica je riješena početkom drugog poluvremena kada je Rijeka zabila nova dva gola. Prvo je u 53. minuti sve pripremio Obregon, dok je egzekucija pripala Ampemu. U 58. minuti domaći navijači su se opet veselili. Tek što je ušao u igru Banda je iskosa izveo slobodan udarac, a lopta je prošla sve prepreke i završila u gostujućoj mreži.

U 64. minuti mogao je Varaždin smanjiti, ali nakon velike gužve u domaćem šesnaestercu i dok je lopta doslovno plesala po gol liniji, gosti su ostali bez smanjenja na 1-3.

Do kraja dvoboja bolji je bio Varaždin, stvorili su gosti još nekoliko solidnih situacija, a u 88. minuti su i došli do počasnog pogotka. Nakon kornera glavom je konačnih 1-3 postavio Luka Jelenić.

Ovom pobjedom Rijeka je napravila veliki skok te je s osmog došla na četvrto mjesto ljestvice. Jednu poziciju ispod Rijeke je upravo Varaždin.