Kvarnerska rivijera

Rijeka je tako nastup u skupini okončala s tri pobjede iako je u jednom trenutku “visio” i plasman u drugi krug.  Udinese je bolje otvorio susret i već u četvrtoj minuti imao veliku priliku. Nakon pogreške Čelikovića, Dos Santos je izašao sam pred Šušaka, ali njegov pokušaj loba otišao je pokraj vratnice.

Samo četiri minute kasnije loša reakcija Smolčića otvorila je prostor Beltrame koji je mirno pogodio za vodstvo Udinesea 1:0. S tim rezultatom stvorio bi se krug u skupini A u kojem bi Osijek, Rijeka i Udinese imali šest bodova i identičnu međusobnu gol razliku (1:1), ali Rijeka bi ispala zbog lošije ukupne gol razlike.

Jasno je bilo da Rijeka mora krenuti po izjednačenje, ali osim pokušaja Petrovića u 10. minuti nije stvorila ozbiljniju priliku. Dapače, Udinese je mogao šokirati bijele. U 37. minuti nakon ubačaja De Nuzzo je neometan pucao glavom s pet metara, ali sjajno je obranio Šušak.

Rijeka je prva zaprijetila u drugom dijelu. Mitrović je pokušao s ruba šesnaesterca, ali Ermacora je loptu skrenuo u korner.

U 54. minuti Mitrović je pogodio za izjednačenje. Vuk je prošao po lijevoj strani i ubacio u peterac, a Mitrović je spretno pogodio za 1:1.

Udinese je imao veliku priliku u 57. minuti kada su talijanski nogometaši izborili slobodan udarac na 17 metara. Trentin je potegnuo, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu.

I onda je u 74. minuti Rijeka otklonila sve dvojbe u plasmanu u drugi krug. Petrović je požrtvovno oduzeo loptu vrataru Gaspariniju i pogodio za vodstvo 2:1.

Rijeka – Udinese 2:1

Utakmica 3. kola skupina A: Rijeka – Udinese 2:1 (0:1). Stadion Žuknica. Strijelci: 0:1 Beltrame (8′), 1:1 Mitrović (54′), 2:1 Petrović (74′). Žuti kartoni: Čeliković (Rijeka), Trentin, Ermacora, Dos Santos, De Nuzzo (Udinese).

RIJEKA: Šušak, Čeliković, Nekić (od 41′ Legović), H. Smolčić, Vuk, Jurešić, Liber, Šantek (od 48′ Mohorovičić), Mitrović (od 79′ Bošnjaković), Svetić (od 78′ Listar), Petrović (od 77′ Dedić).

UDINESE: Gasparini (od 57′ Scordino), Zukic, Ermacora, Pinarello, Trevisan (od 49′ Facca), Donadello, Dos Santos, Trentin (od 70′ Battistini), De Nuzzo, Beltrame (od 54′ Djoulou),  Dragas (od 41′ Specogna).