Igrala se 75. minuta. Banda je sjajno proigrao Grgića koji je oštro ubacio s desne strane, a Marin ljevicom poentirao na drugoj vratnici – 2:0! Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu, Hajduk je ostao bez prilika završnici, a Rijeka je mogla povećati vodstvo.

U 89. minuti Janković je ubacio, Banda je pucao preko gola. Minutu kasnije Hodža je proigrao Grgića koji je prevario braniča, ali Awaziem je blokirao udarac.

Utakmica je ponudila oprezno otvaranje s obje strane. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, prva prilika bila je ujedno i gol. Marin i Vukčević odigrali su dupli pas na lijevoj strani. Vukčević je ubacio, a Frigan sjajno poentirao glavom – 1:0!

Deset minuta kasnije Marin je izveo korner, Dilaver je odlično pokušao škaricama, ali lopta je otišla pored gola.

U 22. minuti nova prilika za Rijeku. Prince je ubacio oštro u pet metara, malo je nedostajalo da Frigan pospremi loptu u mrežu.

Hajduk je prvo poluvrijeme imao u 25. minuti. Prva prilika za Hajduk. Nakon ubačaj Lovrencsicsa, Pukstas se našao u odličnoj situaciji, ali udarac je išao ravno u Labrovića. Kako je odmicalo prvo poluvrijeme Hajduk je preuzimao kontrolu, Rijeka je u dva navrata očistila opasnost.

U 39. minuti slobodan udarac za Hajduk na 18 metara nakon prekršaja nad Kalinićem. Fossati je potegnuo, lopta se odbila od živog zida. Fossati je snažno potegnuo iz odbijanca i “nokautirao” Hodžu loptom.

Hajduk je krenuo s pritiskom u nastavku. U 49. minuti Dilaver je vratio Labroviću koji se našao u teškoj situaciji. Vratar Rijeke izbio je loptu koju je blokirao Pukstas, ali srećom odbijanac je otišao pored gola. Rijeka je odgovorila u 53. minuti. Hodža je povukao kontru i proigrao Marina koji je pucao s 15 metara, ali Lučić je obranio udarac.

Bijeli su mogli prelomiti utakmicu u 56. minuti. Vušković je pogriješio i izgubio loptu, Frigan je pokupio loptu i krenuo sam prema golu, ali njegov udarac obranio je Lučić! Dvije minute kasnije Prince je uzeo loptu i gurnuo za Jankovića, ali udarac sa 16 metara od bloka je otišao u korner.

Riječki pritisak kulminirao je u 59. minuti. Frigan je izveo korner, Galešić je prebacio loptu, a Vukčević na drugoj vratnici nije dobro zahvatio loptu glavom.

Hajduk je najveću priliku imao u 66. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, Benrahou je snažno potegnuo, Labrović je sjajnom reakcijom zaustavio udarac.

Gosti su zatresli mrežu u 70. minuti, nakon jednog odbijanca, Pukstas je ostao sam i poentirao. Gol je poništen zbog zaleđa Awaziema.