Rijeka je ujedno prekinula niz od 1030 dana bez pobjede protiv Gorice na domaćem travnjaku, a tri boda stigla su u pravom trenutku.

Igrala se 80. minuta. Menalo je oštro ubacio pred gol Gorice, lopta je preletjela Drmića koji ju nije zahvatio glavom, a vratar Banić ostao je ukopan – 2:1.

Bio je to trenutak koji se pokazao ključnim za riječke europske ambicije, dok je Gorica na kraju ostala bez plasmana u Konferencijsku ligu nakon što je Hajduk svladao Lokomotivu 2:0.

U šestoj minuti Lončar je lijepo progirao Menala koji je ubacio prizemnu loptu koja je prošla kroz pet metara. Murić je stigao do lopte, ali njegov udarac obranio je Banić.

I onda je stigao gol. U 10. minuti Menalo je ubacio, Drmić spustio loptu, a Franko Andrijašević u svom 101. nastupu u dresu Rijeke poentirao za vodstvo bijelih – 1:0!

Rijeka je do drugog gola mogla u 13. minuti. Menalo i Murić odigrali su dupli pas, Menalo je izbio pred gol Gorice, ali Banić je na vrijeme izašao, skratio kut i obranio udarac. U nastavku akcije, Andrijašević je pucao glavom, ali lopta je išla ravno u vratara Gorice.

I onda je Gorica u 20. minuti izjednačila. Nakon ubačaja Matar je spustio loptu glavom, a Babec zabio iz blizine – 1:1.

Rijeka je bila blizu gola u 30. minuti. Drmić je sjajno iz prve gurnuo loptu za Čerina koji je izašao pred gol Gorice, Banić je opet odlično reagirao. Murić je vratio loptu u peterac, ali Andrijašević nije uspio doći do lopte.

Do kraja prvog dijela udarce su oprobali Lovrić (38′) i Babec (44′), a gosti su veliku priliku imali u 45. minuti kada je Lovrić potegnuo s 20 metara, ali greda je spasila Rijeku.

Otvaranje drugog dijela donijelo je rastrganu igru, Gorica je imala priliku iz slobodnog udarca nakon što je lopta pogodila Escovala u ruku. Udarac Lovrića završio je u živom zidu.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta rastrganu igru, Gorica je imala posljednju priliku u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali udarac Doke otišao je pored gola.