Igrala se sedma minuta sudačke nadoknade u drugom poluvremenu. Banda je ubacio, lopta je stigla do Princea koji se našao na pravom mjestu i poentirao za 2:2 i erupciju oduševljenja na Rujevici.

Rijeka je tako stigla do važnog boda zadržavši šest bodova prednosti ispred Istre 1961 u borbi za europska mjesta.

U 11. minuti snažan udarac Princea s ruba kaznenog prostora završio je u bloku. U nastavku akcije lijep prodor Frigana koji je uspio ubaciti loptu pred gol, ali Marešić ju je izbio u korner.

Šest minuta kasnije Marin je sjajno gurnuo za Hodžu koji je odigrao za Frigana. Napadač Rijeke našao se u odličnoj situaciji, ali umjesto udaraca, pokušao je vratiti loptu Hodži i propala je prilika za bijele.

Istra je uzvratila udarcem Caseresa (19′), te pokušajem Kadušića (21′) nakon kontre, ali Labrović nije imao previše posla.

U 23. minuti probao je i Hujber s distance, ali nije bilo preciznosti. Istra je sve više pritiskala, u 26. minuti udarac Mlinara u kaznenom prostoru Rijeke blokirao je Galešić.

I onda su gosti poveli. Vukčević je odigrao kratku loptu za Labrovića koji je pokušao ispucati, ali pogodio je Kadušića i lopta je završila u mreži – 0:1.

Rijeka je uzvratila udarcem Galešića (34′), a u 37. minuti Istra 1961 ostala je s igračem manje. Galilea je srušio Frigana i zaradio drugi žuti karton.

Bijeli su, unatoč igraču više, loše su otvorili drugi dio.

U 46. minuti Hodža je izgubio loptu, Bakrar se našao u odličnoj situaciji, ali udarac je otišao preko grede. Dvije minute kasnije Prince je dobro potegnuo s 18 metara, lopta je otišla pored gola.

I onda novi šok, brza akcija Istre, Bakrar je poentirao za 0:2.

Rijeka je bacila sve karte na napad. U 54. minuti sjajna prilika za Selahija, Majkić je sjajno reagirao. U 60. minuti Banda je proigrao Obregona čiji je udarac obranio Majkić. Minutu kasnije Janković je ubacio, Prince je smirio loptu za Frigana, ali Majkić je siguran.

U 66. minuti Janković je ubacio, Prince odlično potegnuo iz voleja, ali Majkić je ponovo odličan. Igrala se 70. minuta, Obregon je srušen u kaznenom prostoru, kazneni udarac za Rijeku. Frigan je preuzeo odgovornost i pogodio – 1:2.

Rijeka je krenula na sve ili ništa, nakon niza prekida zbog ukazivanja pomoći i izmjena, utakmica je produžena osam minuta.

Trebalo je dočekati sedmu minutu nadoknade za pogodak koji je donio vrijedan remi.