hnk-rijeka, nk-istra-1961, nogomet

Rijeka je odlično otvorila utakmicu i imala je veliku priliku u 11. minuti. Nakon prizemnog ubačaja iz kornera, uslijedio je udarac Gorgona kojega je odlično obranio Čondrić, a Escoval je iz neposredne blizine propustio zabiti.

Uslijedio je udarac Acostyja (12′), a zatim je stigao gol. U 14. minuti Gorgon je potegnuo s dvadesetak metara, lopta se odbila Galilele, te od vratnice skliznula u mrežu – 1:0!

Istra 1961 uspjela je povezati konce u igri i u nekoliko navrata doći u kazneni prostor, ali bez učinka.

Rijeka je pak maksimalno iskoristila prilike. U 27. bijeli su izborili slobodan udarac na desnoj strani. I kad su svi očekivali ubačaj, Robert Murić sjajno je prebacio živi zid za još jedan prekrasan pogodak – 2:0.

Čolakov udarac u 38. minuti prošao je pored gola, a Istra 1961 je bila blizu gola tri minute kasnije. Ćuže je proigrao Gržana koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali Župarić je blokirao loptu koja se s(p)retno odbila preko grede u korner.

U završnici prvog dijela Prskalo je prvo obranio Franićev neugodan udarac glavom, a zatim i pokušaj Ćuže.

Istra 1961 krenula je angažirano u drugo poluvrijeme. Udarac Gržana (47′) otišao je pored gola, dok je pokušaj Franića (52′) s ruba kaznenog prostora blokirao Pavičić.

Između dvije akcije Istre, Čolakov sjajan pokušaj (51′) krajnjim naporom obranio je vratar Čondrić.

Robert Murić još je jednom demonstrirao sjajan udarac, u 57. minuti izveo je slobodan udarac s dvadesetak metara, ali greda je spasila domaćina.

Malo je nedostajalo za treći gol u 72. minuti, ali udarac Čolaka glavom, nakon ubačaja Raspopovića, otišao je pored gola.

Pet minuta kasnije uslijedio je sjajan volej Čolaka s ruba kaznenog prostora, lopta je otišla malo iznad grede.

Rijeka je na kraju mirno privela kraju utakmicu za nova tri boda.