Utakmicu je silovitim udarcem u četvrtoj minuti otvorio Žlibanović. U 11. minuti Orešković je ubacio iz slobodnog udarca, Jelavić je pucao glavom, a Vučetić sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Četiri minute kasnije skoro identična akcija gostiju, Orešković je ubacio, a Jelavić pucao kraj gola.

U 35. minuti Orešković je ponovo ubacio, a Lazar ovoga puta pucao kraj gola. Dvije minute kasnije Stunja se riješio pratnje Peranovića i silovito pucao, vratnica je spasila Riječane.

U 45. minuti Stunja je ponovo pucao, ali nije bilo preciznosti. Tri minute kasnije kontra Rudeša, Berišić je odigrao za Galekovića koji je izbio sam pred vrata Rijeke, ali vratar Vučetić je sačuvao mrežu.

Rijeka je povela u 49. minuti. Žlibanović je ubacio, Belina je iskosa volejem efektno zatresao mrežu – 1:0.

Gosti su odgovorili udarcem Jelavića (51′) koji je otišao pored gola. Rijeka je udvostručila prednost u 71. minuti. Valinčić je ostao sam i odlično pogodio – 2:0.

Gosti su do kraja uspjeli smanjiti u 75. minuti. Peranović je srušio Arpada, a Martić je bio siguran s bijele točke – 2:1.