Utakmica je odigrana točno 29. veljače 1992., prijestupne godine, u sezoni kada je odigrano prvo prvenstvo Hrvatske. Rijeka je ove sezone stigla i do 1000. utakmice u HNL-u koju ju je odigrala na gostovanju u Maksimiru.

Za Rijeku su tada nastupili Žganjer, Kurtović, Rubčić, Vulić, Pavličić, Belaić, Škerjanec, Šarić, Scoria, Černe, Ban, a u igru su još ušli Grubor i Ljubančić.

Čast da postigne prvi gol u dresu Rijeke pripala je tada osamnaestogodišnjem Zoranu Banu koji je pospremio loptu u mrežu u 14. minuti nakon lijepog ubačaja Zorana Škerjanca.

Potvrda pobjede stigla je u 25. minuti, Kazimir Vulić je dubinskom loptom pronašao Elvisa Scoriju koji je zavukao loptu u bližu vratnicu pored Đonija Tafre koji je u tom trenutku branio boje Šibenika. Scoria je ostavio dubok trag i na klupi Rijeke je vodio 103 utakmice odvevši bijele do prvog trofeja od hrvatske samostalnosti, Kupa Hrvatske 2005. godine.

– Što se tiče igre mislim da smo rutinski odigrali utakmicu. Imali smo još nekoliko zrelih prilika, međutim rezultat 2:0, u ovom trenutku je sasvim zadovoljavajući, rekao je Marijan Jantoljak, koji je u ulozi trenera vodio Rijeku do prve pobjede, a danas u HNK Rijeka još radi s mladim vratarima.

Uloga kapetana u toj utakmici pripala je Robertu Rubčiću.

– Zadovoljan sam rezultatom 2:0, i prije utakmice smo rekli da bismo bili zadovoljni pobjedom 1:0. Bilo je prilika, ja sam imao dvije prilike, ali nismo iskoristili zbog brzopletosti, u nekim trenucima treba biti smiren, rekao je Rubčić nakon prve pobjede.

Rijeka je tu, skraćenu sezonu, okončala na šestom mjestu Prve HNL upisavši u 22 utakmice deset pobjeda, pet remija i sedam poraza, uz gol razliku 26:22.

RIJEKA – ŠIBENIK 2:0

Utakmica 1. kola, sezona 1992. Stadion Kantrida. Gledatelja: 2000. Sudac: Stjepan Djedović (Osijek).

Strijelci: 1:0 Ban (14′), 2:0 Scoria (25′).

RIJEKA: Žganjer, Kurtović, Rubčić, Vulić, Pavličić, Belaić, Škerjanec (od 78′ Grubor), Šarić, Scoria (od 73′ Ljubančić), Černe, Ban.

ŠIBENIK: Tafra, Muriqi, Mujakić, Petković, Bulat, Bobanović-Blažević (od 33′ Ninić), Bulat (od 63′ Vuković), Računica, Pešić, Ninić, Vuković.