Rijeka je povela u 17. minuti, Mohorović je primio loptu i prodorom kroz sredinu napravio višak, nakon čega je odložio loptu desno do Lerge koji je pogodio pored golmana u bliži kut – 1:0.

Bijeli su pobjedu potvrdili u 51. minuti. Nakon visokog presinga riječki nogometaši uspjeli su oduzeti loptu i Mohorovičić je pogodio za 2:0.

Rijeka – Istra 1961 2:0

Utakmica finala kupa NS Rijeka: Rijeka – Istra 1961 2:0 (1:0). Igralište Robert Komen. Gledatelja: 50. Sudac: Marin Rožman (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Lerga (17′), 2:0 Mohorovičić (51′).
Žuti kartoni: Murica (Rijeka), Banović (Istra 1961).

RIJEKA: Kovač, Škalamera (od 67′ Adamović), Ujčić, Soldan, Čulina, Murica, Šimunić (od 65′ Iskra), Lerga (od 67′ Ilijazi), Perica (od 47′ Kinkela), Ćumurdžić (od 67′ Žakula), Mohorovičić (od 65′ Pap).

ISTRA 1961: Nemet (od 69′ Kolić), Peteh, Kumar, Banović, T. Žiković (od 69′ Radolović), Sikirica (od 55′ Stošić), Kashka (od 47′ Jovanović), Švraka (od 69′ Durmo), Mitrović (od 69′ Galant), J. Žiković, Uljanić (od 69′ Kajapić).