Rijeka je do vodećeg pogotka došla u 33. minuti, kad je preciznim i snažnim udarcem s više od 20 metara mrežu pogodio Ivan Lepinjica. Sve do posljednje minute sučevog dodatka u drugom dijelu Riječani su držali prednost, a tada je nakon ubačaja iz kuta lopta pogodila braniča Rijeke Niku Galešića i od njega se odbila u mrežu za konačnih 1:1.

Nogometaši Rijeke nisu se uplašili vatrenog dočeka u Solunu ni početne inicijative domaće momčadi. Dobro postavljena riječka obrana, s trojicom igrača u zadnjoj liniji i zgusnutim veznim redom, otupila je oštricu napada PAOK-a, čiji su igrači rijetko dolazili do prilike za udarce iz kaznenog prostora.

Riječani su svaku priliku za polukontre i kontre pokušali iskoristiti. Iz jedne takve akcije se u 17. minuti umalo zatresla mreža domaće momčadi. Nakon Vukčevićevog ubačaja lopta je došla do Tomečaka koji je pucao s 20-ak metara, a na putu prema golu loptu je skrenuo domaći branič Crespo. Vratar Paschalakis, koji je već bio krenuo u svoju lijevu stranu, uspio se na vrijeme zaustaviti, baciti u desno i odbiti loptu izvan granica igrališta.

No, u 33. minuti ni Paschalakis nije uspio spriječiti Riječane da dođu do vodstva na Toumbi. Nakon jedne izgubljene lopte domaćih oko sredine terena Gnezda Čerin je povukao prema kaznenom prostoru PAOK-a i predao loptu za 22-godišnjeg Ivana Lepinjicu. Defenzivni veznjak Rijeke je s loptom napravio nekoliko koraka i uputio udarac s više od 20 metara. Lopta je prošla ispod noge jednog domaćeg obrambenog igrača i završila u desnom donjem kutu. Paschalakis se ispružio koliko je mogao, ali udarac Lepinjice bio je precizan i snažan.

Lepinjici je ovo četvrti pogodak u riječkom dresu, a prvi u europskim natjecanjima.

PAOK je pokušao do kraja poluvremena popraviti stanje na semaforu, a najaktivniji u tim pokušajima bio je poljski napadač Karol Šviderski. U 39. minuti je njegov udarac iz kaznenog prostora od bloka otišao u korner, a u 44. minuti je Prskalo zaustavio pokušaj Poljaka glavom.

Ni Rijeka nije ostala zadovoljna samo jednim pogotkom. U drugoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu udarcima iz daljine pokušali su Lepinjica i Tomečak, ali su oba udarca završila u domaćem bloku.

Grčka momčad je na početku drugog poluvremena svom snagom krenula po izjednačenje. U prvih 15 minuta Rijeka gotovo da nije izašla iz svoje polovice, a gosti su uputili šest udaraca prema Andreju Prskalu, koji je u dva navrata morao intervenirati.

Prijetnje pred Andrejom Prskalom nizale su se u valovima. Srećom po Riječane, obrambeni igrači, baš kao i iskusni vratar, bili su na visini zadatka sve do posljednjeg napada na utakmici. Ni tada mrežu nisu zatresli igrači PAOK-a.

Nakon udarca iz kuta u četvrtoj minuti sučevog dodatka, u gužvi pred riječkim vratima loptu je glavom zahvatio 20-godišnji Niko Galešić i svladao Prskala za konačnih 1:1.

Rijeka ima aktivan rezultat za uzvrat na Rujevici koji je na rasporedu za tjedan dana.

PAOK – RIJEKA 1-1 (0-1)

Solun. Stadion Toumba. Sudac: Jerome Brisard (Francuska)

Strijelci: 0-1 Ivan Lepinjica (33), 1-1 Niko Galešić (90+4, ag)

Žuti kartoni: Kurtić / Gnezda Čerin, Galović

Crveni kartoni: – / –

PAOK: Paschalakis – Soares (od 31. Taylor), Varela, Crespo, Vieirinha – Kurtić (od 90. Kagawa), Schwab – Živković (od 72. Murg), Biseswar (od 72. Koutsias), El Kaddouri (od 90. Esiti), Šwiderski

RIJEKA: Prskalo – Escoval, Krešić, Galović – Tomečak (od 72. Bušnja), Vukčević (od 76. Galešić), Lepinjica, Gnezda Čerin (od 76. Liber), Pavičić – Abass (od 90. Obregon), Ampem