Rijeka je tako treću sezonu zaredom pobijedila Varaždin identičnim rezultatom u osmini finala, a nakon toga je u oba navrata osvojila Rabuzinovo sunce.

Utakmica je podsjetila na utakmicu od prije dvije godine kada je Rijeka slavila golom Čolaka u nadoknadi. Ovoga puta u drugoj minuti sudačke nadoknade Murić i Menalo sjajnim duplim pasom izbacili su obranu Varaždina, Murić je zatim ubacio u pet metara, a Menalo poentirao – 1:2.

Bio to četvrti gol Menala u posljednje četiri utakmice!

Varaždin je gajio nadu u prolaz sve do pred kraj utakmice. Igrala se 78. minuta utakmice. Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Galović je poentirao glavom – 1:1!

Bila je to potvrda odlične igre Rijeke koja je većinu utakmice provodila pred golom Varaždina.

U 89. minuti Murić je sjajno ubacio, Menalo je pucao iz prve pred golom Varaždina, ali udarac nije bio precizan. Napadač Rijeke sve je naplatio u drugoj minuti nadoknade.

Rijeka je dobro ušla u utakmicu. Murić je u šestoj minuti lijepo gurnuo loptu u prostor za Kulenovića koji se sjurio u kazneni prostor Varaždina, ali udarac je otišao pored vratnice.

U devetoj minuta nova velika prilika za bijele. Čerin je sjajno odigrao za Kulenovića koji se odlično okrenuo i pucao, ali branič Varaždina blokirao je loptu na putu u mrežu!

Rijeka je bila opasnija u prvom dijelu, u 18. minuti udarac Menala s 15 metara bio je neprecizan.

Varaždin je prvi ozbiljniji pokušaj imao u 30. minuti, ali Senić nije dobro zahvatio loptu na rubu kaznenog prostora.

I onda je stigao gol u 38. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, Posavec je bio najviši i matirao Nwolokora.

Do kraja prvog dijela treba izdvojiti udarac glavom Arsenića (42′) i udarac Murića (45+3) sa 16 metara koji je išao ravno u ruke vratara Zelenike.

Varaždin je prvi prijetio u nastavku. Obregon se uspio izboriti za poziciju u kaznenom prostoru Rijeke i ubaciti, ali Smolčić je uspio izbiti loptu.

U 58. minuti lijepa akcija Rijeke, Lončar je ubacio oštru loptu u pet metara, ali tamo nije bilo nikog od igrača Rijeke.

U 66. minuti Lončar je potegnuo s 18 metara, ali udarac je otišao pokraj gola. U 76. minuti Halilović je ubacio, Arsenić je pucao glavom, ali greda je spasila domaćina.