Matjaž Kek

Proces nominacija odvijat će se kroz komisije HNS-a, dok će glasovanje biti prepušteno struci: trenerima, nogometašima te izbornicima hrvatskih reprezentacija.

Glasovanje za Trofej HNS-a započelo je 28. svibnja te će trajati do 31. svibnja.

1. Najbolji hrvatski nogometaš
Listu petorice kandidata sastavlja Stručna komisija HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige i Druge HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.
Nominirani: Andrej Kramarić (Hoffenheim), Dejan Lovren (Liverpool), Mario Mandžukić (Juventus), Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona)

2. Najbolji mladi hrvatski nogometaš (do 21 godine)
Listu petorice kandidata sastavlja Stručna komisija HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige i Druge HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.
Nominirani: Filip Benković (Dinamo), Josip Brekalo (Wolfsburg), Duje Ćaleta-Car (RB Salzburg), Lovro Majer (Lokomotiva), Borna Sosa (Dinamo)

3. Najbolji nogometaš HT Prve lige
Listu petorice kandidata sastavlja Komisija za profesionalni nogomet HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije
Nominirani: Borna Barišić (Osijek), El Arabi Hilal Soudani (Dinamo), Heber Araujo Dos Santos (Rijeka), Lovro Majer (Lokomotiva), Zoran Nižić (Hajduk)

4. Najbolji vratar HT Prve lige
Listu trojice kandidata sastavlja Komisija za profesionalni nogomet HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.
Nominirani: Karlo Letica (Hajduk), Dominik Livaković (Dinamo), Simon Sluga (Rijeka)

5. Najbolji trener HT Prve lige
Listu trojice kandidata sastavlja Komisija nogometnih trenera HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.
Nominirani: Matjaž Kek (Rijeka), Goran Tomić (Lokomotiva), Zoran Zekić (Osijek)

6. Najbolji nogometaš Druge HNL
Listu trojice kandidata sastavlja Stručna komisija HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi Druge HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije
Nominirani: Iyayi Atiemwen (Gorica), Domagoj Drožđek (Varaždin), Dinko Horkaš (Dinamo II), Kristijan Lovrić (Kustošija), Mario Marina (Gorica)

7. Najbolji hrvatski malonogometaš
Listu petorice kandidata sastavlja Komisija za mali nogomet i nogomet na pijesku HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi Prve HMNL i izbornici malonogometnih reprezentacija.
Nominirani: Davor Kanjuh (Futsal Dinamo), Žarko Luketin (Split Tommy), Dario Marinović (ElPozo Murcia), Tihomir Novak (Split Tommy), Josip Suton (Split Tommy)

8. Najbolja hrvatska nogometašica
Listu pet kandidatkinja, uključujući i malonogometašice, sastavlja Komisija za ženski nogomet HNS-a, a biraju kapetanice i treneri/ce seniorskih ekipa Prve HNLŽ i izbornici/e ženskih reprezentacija.
Nominirane: Leonarda Balog (Split), Isabella Dujmenović (St. Pölten), Maja Joščak (Osijek), Iva Landeka (Rosengard), Ivana Rudelić (USV Jena)

9. Najbolji nogometni sudac HT Prve lige
Listu trojice kandidata sastavlja Komisija nogometnih sudaca HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi Prve HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.
Nominirani: Ivan Bebek, Fran Jović, Duje Strukan

Kalendar događanja

Predstava
  • 03.07. – 04.07.
  • (21:00)

“Kralj Edip” – klasik za nove generacije

Jedan od najnagrađivanijih umjetnika iz Cordobe, Luciano Delprato, ponudit će suvremeno čitanje klasične dramske literature te ovaj lektirni naslov mladoj publici....

Detaljnije

Obilazak
  • 04.07.
  • (10:00)

„Neboderi: Grad među oblacima“

Dođite poslušati priču o riječkim neboderima, saznajte kako aktivirati svoj krov uz savjete Sekcije, a na kraju ponesite uspomenu u obliku fotografije ili crteža s radionice skiciranja gradskih vizura....

Detaljnije

Predstava
  • 03.07.
  • (20:00)

Port of Dance: Viktor Černický “PLI”

„PLI“ kombinira 22 stolice i jednog posvećenog čovjeka. Na maloj platformi Viktor Černický odlučno ulazi u pokušaj neodređene konstrukcije, rekonstrukcije i dekonstrukcije svemira...

Detaljnije

Festival
  • 04.07.
  • (10:00)

U Harteru na Kvarteru, u epizodi: Ulični sport

Posjetitelje očekuje vođena planinarska šetnja do Žaklja, radionica urbanog penjanja, prezentacija Skateboard kluba Kvarner, urbana biciklistička tura od Konta do Hartere...

Detaljnije

Festival
  • 04.07. – 05.07.
  • (09:00)

Kantrida FKK 2020: Svečano otvorenje uz ponoćnu operu

Raznolikim programom na plaži Ploče, čiji će vrhunac biti ponoćna premijera “Opere Navale” Zorana Majstorovića, svečano će se otvoriti manifestacija Kantrida FKK 2020 ...

Detaljnije

Izložba
  • 05.07.
  • (11:00)

Likovna izložba “Pul Kaštela”

Na izložbi sudjeluju umjetnici iz svih krajeva Hrvatske, a od 2009. godine izložba je i međunarodnog karaktera....

Detaljnije

Skip to content