Kvarnerska rivijera

U toj akciji sažeta je cijela utakmica u kojoj su riječki nogometaši propustili niz prilika i nisu uspjeli iskoristiti silan pritisak koji su nametnuli nakon što je Pomorac izjednačio.

Riječani su poveli u 11. minuti. Nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku bio je Zrilić i pogodio za 1:0. Prije toga, već u drugoj minuti Rijeka je bila blizu pogotka. Ajanović je ispremiješao obranu na lijevoj strani, u sredini pronašao Bušnju čiji je udarac glavom zaustavila vratnica.

Pomorac je prvi put zaprijetio u 20. minuti. Radović je oduzeo loptu, Mendrila pucao s ruba šesnaesterca, ali Šušak je bio na mjestu.

Novu priliku Rijeka je imala u 33. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, ponovo je na drugoj vratnici Zrilić bio najviši, ali je pucao pokraj gola.

Pred kraj prvog dijela Radović je zaprijetio iz slobodnog udarca s osamnaest metara, ali je Šušak lijepom paradom obranio.

U 47. minuti Radović je vratio stvari na početak. Iskoristio je pogrešku Pintarića i matirao Šuška za 1:1.

I onda je krenula ofenziva Rijeke. U 55. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Kurbaša je ostao usamljen u petercu, a njegov udarac ispod grede je izvadio Vidović.

U 62. minuti nakon ubačaja, Smolčić je skrenuo loptu koja je otišla malo pokraj vratnice.

Pet minuta kasnije Kurbaša se našao u stopostotnoj prilici. Nakon duge lopte pobjegao je obrani, ali se u posljednji trenutak spetljao i njegov udarac ukrotio je golman Pomorca.

U 75. minuti Kurbaša je pokušao glavom nakon ubačaja, ali ni ovoga puta nije bilo preciznosti.

I na kraju Kurbaša se još jednom našao oči u oči s Vidovićem, ali vratar Pomorca još je jednom sjajnom obranom sačuvao remi.

Rijeka u posljednje kolo protiv vodeće Olimpije (srijeda, Stadion Žuknica, 18.30 sati) ulazi u potrazi za bodovima za prolazak u drugi krug. Olimpija je nakon dvije utakmice sa šest bodova osigurala plasman u drugi krug, a prate ju Rijeka s dva, te Venezia i Pomorac s jednim bodom.

Pomorac – Rijeka 1:1

Utakmica 2. kola, skupina A: Pomorac – Rijeka 1:1 (0:1). Stadion Žuknica. Sudac: Marko Linić.

Strijelci: 0:1 Zrilić (11′), 1:1 Radović (47′).

POMORAC: Vidović, Gizdulić, Lučić, Golić, Simanović, Petrović, Purković, Seršić (od 79′ Todorović), Radović (od 72′ Bačić), Satinović (od 76′ Arsenijević), Mendrila.

RIJEKA: Šušak, Braut, I. Smolčić, Bušnja, Omerović (od 46′ Kurbaša), Zrilić, Rupčić, Putnik, Pintarić, Liber, Ajanović.