Košarka

Prvu dvoznamenkastu prednost Riječani su imali već u šestoj minuti kada je Češković sa pet poena u nizu postavio (18:8). U tom trenutku branič Kvarnera bio je efikasniji od kompletnog sastava gostiju (10 poena, dvije trice). Zona 3-2 Kvarnera bila je nerješiva zagonetka za goste pa je logična domaća serija od 19:3, kada je na semaforu svjetlilo ogromnih 27:9, a igrala se tek deveta minuta.

Opuštanje Riječana vratilo je Dardu u život serijom od 10:0, a u 17. minuti gosti prilaze na posve prihvatljivi zaostatak (38:32). Da stvar po Kvarner bude gora do poluvremena su uspjeli ono što se činilo nemoguće – nakon koša Mate Perajice gosti na veliki odmor odlaze sa prednošću – 47:48. Porazan je bio i podatak da su u 11 minuta primili zastrašujućih 39 poena i ako su htjeli pobjedu morali su se trgnuti.

Nastavak je donio bolju igru Riječana, koji su prestali griješiti, pa su nakon treće Češkovićeve trice sredinom treće dionice ponovo pobjegli na +7 (63:56). Svaki puta kada bi pomislili kako je utakmica prelomljena, domaćin bi gostima ponudio slamku spasa. Posljednja je pružena četiri minute prije kraja nakon što je Mežnarić lagano položio u kontri za -4 (79:75). Na sreću po Riječane, gosti su nakon nekoliko loših napada propustili unijeti dramatiku u završnicu, pa je Salamun tricama napokon otklonio sve dileme oko pobjednika.

U narednom kolu Kvarner 2010 je slobodan.

RIJEKA – Utakmica 8. kola A1 lige košarkaša KVARNER 2010 – VROS DARDA 89:83 (27:14, 20:34, 23:17, 19:18). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 350. Suci: Vovk i Holjevac (Slavonski Brod).
Kvarner 2010: Češković 21 (1-2), Lipovšćak, Kučan 3, Šimović 7 (3-4), Surina 14, Juričić 7, Cinac 9, Pehar 9 (1-1), Boban, Legović 1 (1-2), Širko, Salamun 18. Trener: Aramis Naglić
VROS Darda: Kordić, Meznarić 14 (0-1), Ridl 13 (3-4), Budimir 15 (1-4), Milenković 3, Bičvić 11, Perajica 10, Mandić, Radoš, Ćutuk, Jugo 8 (2-2), Pandurić 9 (3-4). Trener: Senad Muminović
Osobne pogreške Kvarner 2010 20 VROS Darda 19. Skokovi Kvarner 2010 15 (5) VROS Darda 12 (10). Trice Kvarner 15/27 (Češković 4, Salamun 4, Cinac 3, Surina 2, Kučan 1, Juričić 1) VROS Darda 6/16 (Ridl 2, Budimir 2, Milenković 1, Bičvić 1).