Nogometaši Rijeke minimalno su poraženi u prvom susretu četvrtfinala hrvatskog nogometnog kupa od Varaždina sa 2:1.

Krenulo je dobro po bijele koji su došli u vodstvo pogotkom Hrvoja Štroka u 28. minuti. Do tada je Rijeka izgledala dobro i činilo se da je novi trener Elvis Scoria pronašao čarobnu formulu uspjeha.

Međutim u samo šest minuta Varaždinci uspijevaju preokrenuti. Najprije je u 32. minuti iz, u najmanju ruku dvojbenog jedanaesterca, poravnao kapetan domaćina Josip Brezovec, a već u 38. poentirao mladi hrvatski reprezentativac Roberto Punčec.

U drugom poluvremenu domaći je sastav stvorio još nekoliko dobrih prigoda za pogotke, ali srećom rezultat je ostao nepromijenjen što daje veliku nadu da će nakon uzvrata za 14 dana riječani ipak izboriti polufinale.

HNK: Varaždin – Rijeka 2:1