Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su lidera u Bijelom Brdu, Kristian Fućak ostvario je hat-trick u najbolje odigranoj utakmici u dresu Orijenta 1919.

Prvih dvadesetak minuta BSK je snažno pritisnuo, zbila se riječka momčad u svojoj trećini odakle je prvi put organizirano izašla u 9. minuti, kada je Fućak u kontri pobjegao lijevom stranom.

Na kraju akcije Zrilić je loptu poslao ravno u Đilasa, odmah su na početku gosti pokazali kako namjeravaju igrati u Bijelom Brdu. Tijekom pritiska BSK je stvorio jednu izglednu priliku, Boglić je u 11. minuti obranio Čikvarov udarac glavom iz blizine.

Sve ostalo bile su više prijetnje nego stvarna opasnost, bolju je priliku od domaćih napadača imao Zrilić (14), kada je glavom nadskočio domaću obranu i loptu lagano poslao u vratara Đilasa.

U 18. minuti Švrljuga je ubacio zdesna, Fućak je na ulasku u kazneni prostor visoko skočio i glavom loptu u luku poslao preko Đilasa u mrežu – 0:1. Fućak je praktično lobovao Đilasa na crti, ne postižu se takvi pogoci glavom svaki dan!

Nakon pogotka uočljivo je popustio pritisak domaćina, pogodak je očito ohrabrio riječku momčad, koja je u središnjem bloku djelovala vrlo čvrsto, do odmora domaćin praktično nije bio ni blizu izjednačenju.

Zato je Orijent 1919 u 32. minuti bio blizu povećanju vodstva, ostao je Fatić na rubu kaznenog prostora u otvorenoj poziciji za udarac, pogodio je vratnicu!

U 48. minuti Orijent 1919 je primio sličan pogodak kakav je postigao, Periša je u gužvi iskosa udarcem glavom loptu poslao preko Boglića iza gol-crte, lopta nije stigla do mreže, pomoćni sudac pokazao je centar – 1:1.

Nije pogodak poremetio odlučan stav koji su igrači Orijenta 1919 zauzeli u prvom poluvremenu, nastavila je kompaktna gostujuća momčad vrebati prilike u brzim tranformacijama. Brzo se isplatilo!

U 56. minuti presjekli su gosti pokušaj izlaska domaće momčadi iz zadnje trećine, Fućak je u primanju zatekao nespremne domaće stopere, napadač Orijenta 1919 preciznim udarcem s ruba kaznenog protora loptu je poslao u desni Đilasov kut – 1:2.

U 64. minuti sijevnula je još jedna kontra, Jadric je odigrao Fućku, koji je ostao na čistini s Majtanićem, prošao je neuhvatljivi Fućak stopera gostiju, na ulasku u kazneni prostor otrčao ulijevo i snažnim udarcem loptu poslao u vanjski dio mreže.

Kako je vrijeme prolazilo raslo je samopouzdanje igrača Orijenta 1919, uslijedilo je nekoliko kraćih kontinuiranih napada gostiju, jedan je završio pogotkom.

Prvo su gosti stvorili višak na lijevoj strani, uslijedio je ubačaj u kazneni prostor i neodlučna reakcija domaće obrane, na kraju je loptu na petercu primio Zrilić s čuvarom na leđima, okrenuo se napadač Orijenta 1919 u mjestu i loptu uz bližu vratnicu poslao u mrežu pokraj Đilasa – 1:3.

Koliko je utakmice protiv Dinama u kupu ostavila traga na igračima BSK-a nije bio riječki problem, važno je da je momčad Orijenta 1919 bez problema do kraja utakmice sačuvala pobjedu.

Nikakve konkretne koristi BSK nije imao od većeg posjela lopte, koja je pretežito kružila oko kaznenog prostora gostiju na sigurnoj udaljenosti od Boglića, koji u drugom dijelu nije imao posla.

U 90. minuti Fućak je iskoristio Majtanićevu pogrešku, od središta igrališta pobjegao je gostujućoj obrani, zaobišao Đilasa i postigao svoj treći pogodak – 1:4.