U petak, 3. ožujka 2023., s početkom u 20 sati, u dvorani Filodrammatice bit će održana još jedna Noć velikog čitanja u režiji neformalne književne skupine Ri Lit.

Nakon duže pauze devet riječkih autora će još jednom stati pred publiku i predstaviti svoje nove, nikada prije ispričane pripovijesti.

Dunja Matić Benčić, Gordana Brkić Žagar, Doris Pandžić, Tea Tulić, Enver Krivac, Davor Mandić, Milan Zagorac, Zoran Krušvar i Igor Beleš već su otprije poznati na ovoj manifestaciji koja promovira književnost, taj nezamjenjivi segment društva koji služi popularizaciji pisane i u ovom slučaju čitane riječi.

Skupina se okuplja na desetu obljetnicu prvog nastupa koja se održala u siječnju 2013. godine, na istom mjestu s ciljem reafirmacije literarnih vrijednosti. Dosad, osim u Rijeci, Ri Lit se predstavio zagrebačkoj, splitskoj, vukovarskoj, pulskoj, te crnogorskoj publici.

Tijekom pandemije koronavirusa, članovi Ri Lita nisu mirovali, već su u vlastitoj produkciji snimili film, dostupan na platformi YouTube, i to u dva dijela.

Ulaz je slobodan, a broj stajaćih mjesta je, za razliku od sjedećih, neograničen.

(foto: Kristina Barišić)

Kada?

03.03.2023.
20:00