Hrvatski kulturni dom na Sušaku najavljuje gostovanje nove hit predstave Satiričkog kazališta Kerempuh Sve zbog jednog imena. Predstava koju ljudi gledaju i po nekoliko puta i nazivaju najboljom Kerempuhovom predstavom, u Rijeku dolazi 6. 2. u 20 sati.

Komedija o frustriranom građanskom sloju

Ova britka francuska komedija odvija se jedne večeri, u realnom vremenu, na druženju obitelji i prijatelja. Sve započinje idilično, a onda se fasade ruše nevjerojatnom brzinom i izlaze na površinu svi oni skriveni slojevi, međusobna zamjeranja i istine koje su predugo prešućivane.

Originalnog naslova Prenom, komedija je to o frustriranom današnjem građanskom sloju te je s velikim uspjehom odigrana u više od 45 zemalja diljem svijeta, zahvaljujući iskričavom dijalogu te detaljno oslikanim, vjerodostojnim i neodoljivim likovima s kojima se lako možemo poistovjetiti. Centralne teme su suparništvo između braće i sestara, zatim bračna ogorčenost, položaj žene unutar obitelji, nejednaka podjela odgovornosti i brige o zajedničkoj djeci, kao i snažnoj netrpeljivost koja se razvija kao prirodna posljednica svih navedenih nejednakosti.

Ritam predstave je dinamičan, nema ni sekunde pauze niti praznog hoda, a protagonisti su živopisni i neodoljivi. Tekst u mnogočemu asocira na Rezin komad Bog masakra, kao i na kultni Genoveseov film Potpuni stranci.

Klasik francuskog kazališta

Napisali su ga Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patellière 2010., a od tada je izveden gotovo 250 puta, čime je postao klasika francuskog kazališta. 2012. je uspješno adaptiran u film koji je pogledalo tri milijuna gledatelja. Original filma također je pratilo nekoliko varijanti remakea.

Prilikom praizvedbe Prenoma, pariška je produkcija osvojila šest nominacija za nagradu Molière, uključujući i onu za najbolju komediju, dvije nominacije za najboljeg sporednog glumca za Jean-Michela Dupuisa i Guillaumea de Tonquédeca, zatim za najbolju sporednu glumicu za Valérie Benguigui, najboljeg dramatičara za Matthieua Delaportea i Alexandrea de la Patellièrea i najbolju režiju za Bernarda Murata.

Ulaznice

Ulaznice po cijeni od €20 moguće je kupiti online na mojekarte.hr, u Dallas Music Shopu, Foto Reviji te na benzinskim postajama Petrol / Crodux uz naknadu od dodatnih €0,95 za obradu transakcije. Ulaznice je moguće kupiti i na blagajni HKD-a bez dodatne naknade, sat vremena prije početka programa.

HKD POPUSTI
Osobe s invaliditetom, umirovljenici i studenti imaju pravo na 30% popusta na ulaznice uz predočenje odgovarajućih dokumenata, isključivo na blagajni HKD-a, a članovi HKD kluba na 20% popusta na svim prodajnim mjestima.

(Foto: HKD press)

Kada?

06.02.2026.
20:00