Bila je to 21. uzastopna utakmica u kojoj bijeli na domaćem terenu nisu izgubili od Slavena, ali jedna od onih utakmica u kojoj su gosti namučili Riječane do posljednje minute.

Igrala se 85. minuta utakmice. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Krešić je prebacio loptu glavom, a Drmić poentirao – 2:1! Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu i donio bijelima važna tri boda koja su se, u jednom trenutku, činila dosta daleko.

Slaven je u prvom dijelu pokazao da će biti jako teška prepreka za bijele. U 10. minuti Brković se našao u dobroj poziciji pred golom Rijeke, ali udarac je prošao uz vratnicu, a u 37. minuti Grgić je pucao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru Rijeke, lopta je otišla pored gola.

HNK Rijeka

Bila je to 21. uzastopna utakmica u kojoj bijeli na domaćem terenu nisu izgubili od Slavena

Na drugoj strani valja istaknuti udarac Čerina (30′) i odličnu priliku Abassa nakon prodora Tomečaka u 40. minuti, ali udarac napadača Rijeke otišao je pored gola. Slaven je prvi dio zaključio velikom prilikom u 44. minuti. Udarac Hadžića s dvadeset i pet metara, lako je uhvatio Prskalo.

Rijeka je u drugi dio krenula puno angažiranije, ali pokušaji Abassa (46′), Čerina (50′) i Pavičića (52′) nisu donijeli promjenu rezultata. I kada se činilo da je Rijeka pohvatala konce u igri, Slaven je poveo. U 64. minuti Hadžić je izbio sam pred vrata Rijeke i uspio zavući loptu ispod Prskala – 0:1.

Rijeka je tada krenula još ofenzivnije, a sav pritisak došao je na naplatu u 78. minuti. Nakon kornera, Obregon je prebacio loptu na drugu vratnicu i Drmić je poentirao – 1:1!

Sve je to bio uvod u završnicu u kojoj su bijeli novim pogotkom Drmića stigli do važna tri boda.