HRVATSKA: Šego, Alilović; Balić 1, Duvnjak 1, Lacković 2, Zrnić 4 (1), Kopljar, Vori 1, Gojun 1, Matulić 7 (1), Vuković 4, Buntić 7, Valčić, Štrlek 3 (2), Musa 8, Ninčević 3

AUSTRALIJA: Latinovic, Winkler; Stojanović 1, Blondell 1, Calvert 3 (1), Fletcher 3 (1), Hoppner 1, Groenner, Hedges, Kelly, Parmenter 1, Krajnc, Matić 2, Kodrić, Subotić 3.

SEDMERCI: Hrvatska 7 (6), Australija 2 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 2 minute, Australija 6 minuta

Izabranici Slavka Goluže su očekivano lako dobili Australce, najslabiju momčad na prvenstvu čiji su igrači sami platili put i smještaj u Švedskoj, a u prvom dijelu su zabili čak devet pogodaka svjetskim i europskim doprvacima. Utakmica je ipak bila samo jači trening uoči odlučnih dvoboja sa Srbima i Dancima, a najbolja vijest, osim uvjerljive pobjede, jest i nastup ozlijeđenog Domagoja Duvnjaka, koji je igrao petnaestak minuta, dok se Ivano Balić odmarao. Iako je Hrvatska pobijedila s 27 razlike, ipak nije oboren rekord star deset godina, a postignut na utakmici sa SAD-om (+29).

Utakmicu s nejakim Australcima najbolje su iskoristili Željko Musa s osam pogodaka, te Jerko Matulić i Denis Buntić, koji su dali po sedam zgoditaka.

Željko Musa je proglašen za igrača utakmice.

“Bila je to očekivano lagana pobjeda, a ja mogu biti itekako zadovoljan zbog osam pogodaka i naslova igrača utakmice. Mi igrači iz pričuve smo odmorili glavne igrače pred dvoboje sa Srbima i Dancima. Treba naglasiti i da smo konačno dobili prvo poluvrijeme”, kazao je Musa, dok je Duvnjak nakon utakmice izjavio da nema nikakvih bolova u leđima.

“Jedva sam čekao da opet dođem na teren, a ne osjećam baš nikakve bolove. Nadam se da ću biti spreman za naredne dvije ključne utakmice, pogotovu što imamo još jedan slobodan dan. Australci su ipak potpuni amateri, te ovu pobjedu treba što prije zaboraviti i koncentrirati se na naredne dvoboje”, izjavio je Duvnjak.

Hrvatska nakon tri kola ima šest bodova, a u srijedu je očekuje utakmica protiv Srbije s početkom u 18 sati. U drugom susretu naše skupine Alžir je s 15:14 svladao Rumunjsku, dok kasnije igraju Danska i Srbija.