U susretu prvog kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Goricu 2-0. Utakmicu je pred 5.200 gledatelja na stadionu Rujevica sudio Igor Križarić.

Najveću priliku u prvom dijelu Gorica je imala u 39. minuti, nakon sjajnog udarca Lovrića s dvadesetak metara, greda je spasila Rijeku. Lopta se odbila do Suka u kaznenom prostoru, a udarac je otišao preko grede

Ono što je najavio na kraju prvog dijela, Lovrić je ostvario na otvaranju nastavku. U 49. minuti sjajno je potegnuo s 18 metara matiravši Slugu za vodstvo domaćina – 1:0. Bio je to trenutak koji je u konačnici prelomio utakmicu, a domaćin je naplatio prilike koje je imao kroz utakmicu.

Gorica je bolje otvorila ogled, već u devetoj minuti Lovrić je prijetio topovskim udarcem iz slobodnog udarca, ali Sluga je sjajnom paradom sačuvao mrežu. Uslijedio je korner, lopta je došla do Čabraje, ali njegov udarac blokirao je Pavičić.

Već u 11. minuti uslijedila je brza akcija domaćina po desnoj strani, Mtchedlishvili je odlično ubacio, ali lopta je prošla kroz peterac.

Ako to nije bilo dovoljno, već nekoliko trenutaka kasnije, nakon novog kornera, Oboabona je bio najviši u skoku, ali udarac iz neposredne blizine prošao je pored gola.

U 14. i 15. minuti dva udarca Marine blokirala je riječka obrana, a zatim je uslijedila prva ozbiljnija akcija Rijeke.

Halilović je u 17. minuti prošao Marinu i otvorio si prostor za udarac na dvadesetak metara, ali pokušaj nije bio precizan.

Sedam minuta kasnije Bušnja je pucao s 18 metara, lopta je od bloka otišla u korner. Nakon ubačaja iz kuta domaća obrana izbila je loptu, ali samo do Pavičića koji je sjajno iz prve potegnuo s tridesetak metara, ali Kahlina je bio siguran.

Do kraja prvog poluvremena valja izdvojiti pokušaj proigravanja Pavićića za Murića, ali vratar Kahlina je bio brži.

Gorica je još jednom zaprijetila u 57. minuti. Suk je lijepo ubacio, Lovrić se izborio za poziciju i pucao glavom, ali lopta je otišla preko grede

Na drugoj strani ubačaj Murića nije dobro zahvatio Pavičić. U 63. minuti odlična akcija Rijeke. Pavičić je proigrao Murića, koji je lijepo ubacio, a Puljić sjajno reagirao petom. Ipak, udarac nije bio dovoljno snažan da bi svladao Kahlinu.

Gorica je odgovorila dvije minute kasnije, Lovrić je ponovo demonstrirao snažan udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prošla kraj vratnice.

U 73. minuti slobodan udarac za Rijeku na 17 metara. Puljić je potegnuo, ali lopta je otišla daleko od gola.

U 80. minuti Murić je opasno ubacio, Čolak nije uspio doći do lopte. Nekoliko trenutaka kasnije novi slobodan udarac za Rijeku na rubu kaznenog prostora. Murić je pucao prizemno i zamalo iznenadio Kahlinu koji je loptu uhvatio u posljednji trenutak.

Gorica je mogla potvrditi pobjedu u 85. minuti, ali Lovrić je s osam metara promašio gol.