Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 5:1 u utakmici 13. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je odigrala odličnu utakmicu stvorivši niz prilika, te je u konačnici pobjeda mogla biti i puno uvjerljivija.

Igrala se 72. minuta kada je Rijeka povukla kontru po lijevoj strani, brzi prijenos lopte, ubačaj Kvržića i odlična reakcija Puljića za vodstvo Rijeke – 1:2.

Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu i otvorio put Rijeci prema sedam bodova prednost na drugom mjestu ispred Osijeka.

Prvih dvadesetak minuta nije donijelo previše zanimljivosti na travnjaku. Uzunijev udarac u sedmoj minuti otišao je daleko od gola, dok je Rijeka zaprijetila u 18. minuti.

Kvržić je dugom loptom pronašao Pavičića u kaznenom prostoru. Veznjak Rijeke uspio je smiriti loptu i gurnuti za Gorgona, čiji je udarac obranio Grbić

I onda je stigao gol. Gorgon je izgubio loptu pred kaznenim prostorom Lokomotive, ali nastavio je pritiskati domaću obranu. Ivanušec je vratio loptu Grbiću koji je loše ispucao, Gorgon je zaustaviti loptu i zatresti mrežu – 0:1.

Bio je to prvi prvenstveni pogodak Rijeke u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive nakon 880 dana!

Lokomotiva je krenula agresivnije u završnici prvog dijela. U 38. minuti Lokomotiva je izvela brzu akciju iz kornera, Radonjić se našao u odličnoj prilici u kaznenom prostoru, ali Sluga je odlično reagirao.

U posljednjim trenucima prvog dijela, pokušaji Uzunija i Radonjića glavom, nisu bili dovoljno opasni da bi svladali Slugu.

Lokomotiva je u istom ritmu nastavila  na otvaranju drugog dijela, pokušaj glavom Kolingera i udarac Radonjića u odličnoj situaciji nisu pronašli put do mreže, ali kazna je stigla u 49. minuti.

Nakon ubačaja iz kuta, Majstorović je bio najviši i ovoga puta nije bilo spasa za riječku mrežu – 1:1.

Rijeka je nakon primljenog gola imala određenu terensku inicijativu, ali nedostajalo je ideje i malo sreće u završnici. Na drugoj strani lokosi su bili konkretniji, odličnu priliku imali su u 67. minuti kada je, nakon ubačaja, na povratnu loptu na 16 metara natrčao Jakić i prizemno pucao, ali Sluga je sjajno reagirao.