Kosarka

Cedevita u Madridu ne samo da je uspjela obraniti devet koševa prednosti iz prve utakmice u Zagrebu, već je tu prednost uspjela povećati za konačnih 18 razlike u dvije utakmice protiv uglednog suparnika.

Estudiantes je uraganski krenuo u susret, te je u prvoj četvrtini u nekoliko navrata imao šest koševa prednosti, ali to mu je ujedno bila i najveća razlika u čitavom susretu. Cedevita je prvu četvrtinu zaključila serijom 9-2 kojom je preuzela kontrolu rezultata. U prvih 10 minuta sjajan je bio Bracey Wright koji je u tom periodu ubacio 12 poena.

Čitav dvoboj praktički je bio odlučen krajem treće četvrtine kada je Cedevita tricama Princa i Vukušića povela sa 57-51. U završnih 10 minuta Zagrepčani su pametnom igrom i preciznim akcijama uspijevali zadržati prednost.

Wright je utakmicu završio sa 24 koša i 11 skokova, Vedran Vukušić je ubacio 15, a Dontaye Draper 13 za Cedevitu, dok je Hernan Jasen postigao 12 poena za Estudiantes.

Cedevita će na završnom turniru, koji će se igrati 16. i 17. travnja u Trevisu, u polufinalu igrati protiv ruskog Uniksa iz Kazana, dok drugi polufinalni par čine Cajasol iz Seville i Benetton iz Trevisa.