Inter – Rijeka 0:3

Rijeka je otpor domaćina slomila unutar deset minuta, od 66. do 75. minute. Niz golova najavio je Acosty u 65. minuti kada je sjajno pucao glavom, ali vratar Intera odličnom paradom zaustavio je udarac.

I onda je krenuo niz. Nakon ubačaja iz kornera, lopta je došla do Puljića koji je potegnuo i lopta je završila u mreži – 0:1.

Bio je to neophodan impuls za riječke nogometaše, a drugi gol stigao je tri minute kasnije. Nakon jednog lošeg ispucavanja domaće obrane, Gorgon je gurnuo za Puljića koji je proigrao Lončara – 0:2!

Inter – Rijeka 0:3Točka na “i” bila je sjajna akcija u 75. minuti. Gorgon i Halilović odigrali su precizan dupli pas, Gorgon je izbio sam pred gol i podvalio loptu za Puljića koji je potvrdio gol – 0:3!

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, Bosec je otvorio niz pokušaja s dvadesetak metara nakon što je prethodno oduzeo loptu Vuku.

Rijeka je polako počela graditi svoju igru, ali pokušaji su se uglavnom odbijali pred zidom obrane Intera, najčešće pred kaznenim prostorom.

Ubačaj Mamića (6′) i Acostyja (17′) nisu rezultirali prilikom, na drugoj strani najagilniji je bio Ajayji na desnoj strani zaprešićkog napada.

U 26. minuti Kvržić se izborio za loptu na desnoj strani i ubacio, Vuk je u kontaktu s domaćim braničem uspio pucati, ali lopta je otišla pored gola.

Rijeka je ponovo zaprijetila u 29. minuti, vratar Intera morao se dobro protegnuti da bi obranio udarac Halilovića. Nakon kornera, Kvržić je lijepo pucao s 18 metara, lopta je otišla malo iznad grede.

Inter – Rijeka 0:3Na drugoj strani snažan udarac Brezovca (33′) glavom je blokirao Escoval, a u 41. minuti Ajayi je pobjegao obrani Rijeke nakon pogreške Mamića, ali u završnici Sluga je obranio udarac.

Posljednja minuta donijela je dva efektna poteza nogometaša Rijeke. Kvržić je sjajno pucao iz voleja nakon ubačaja iz kornera. Lopta je završila u bloku, a nakon novog ubačaja, Escoval je efektno pokušao u skoku iz voleja, ali bez učinka.

Inter Zaprešić: Matković, Muhar, Tatomirović, Kaluđerović, Ajayi (od 86′ Haramustek), Brezovec, Šimunec, Bosec, Rak (od 82′ Ljubić), Serderov (od 73′ Mišković), Valentić

Rijeka: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval, Mamić, Pavičić, Lončar, Acosty (od 84′ Bušnja), Halilović (od 77′ Murić), Vuk (od 62′ Gorgon), Puljić