Izabranici Simona Rožmana stigli su do četvrte uzastopne pobjede, te su ujedno upisali četvrtu pobjedu u ovoj polusezoni protiv Varaždina.

Igrala se sudačka nadoknada kada je Franko Andrijašević potegnuo, Nevistić je odbio loptu, a Antonio Čolak je iz blizine poentirao za konačnih 3:1.

Rijeka je rutinski odradila utakmicu protiv predposljednje momčadi prvenstva, uz određene izmjene budući da su nedostajalo standardni Andrej Prskalo i Tibor Halilović.

Ivor Pandur debitirao je u prvenstvu za prvu momčad Rijeke i ostavio odličan dojam, a Domagoj Pavičić još jednom je pokazao zašto je u pravoj formi najveći dobitak za momčad Rijeke.

Rijeka je dio tereta s leđa skinula u 11. minuta kada je načela gostujuću mrežu. Pavičić je lijepo ušao s lijeve strane i ubacio, a Acosty je sjajno reagirao glavom – 1:0.

Varaždin je u nastavku posložio redove, te je u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke. Velika prilika za goste stigla je nakon pogreške Acostyja (19′) koji je odigrao loptu za Benka, ali sve se okončao bez posljedica za domaći gol.

Rijeka je prijetila u 29. minuti, ali ubačaj Capana u pet metara otklonila je obrana Varaždina, a  na drugoj strani udarac Tkalčića s ruba kaznenog prostora ukrotio je sigurni Pandur.

Prvo poluvrijeme, pokušajem iz voleja sa 16 metara, okončao je Čolak.

Upravo je napadač Rijeke odlično otvorio nastavak i usmjerio utakmicu. U 47. minuti jednu dugu loptu Acosty je spustio glavom za Čolaka koji je ostao sam u kaznenom prostoru – 2:0.

Na drugoj strani Leon Benko izveo je slobodan udarac na 20-ak metara, Ivor Pandur sjajnom paradom zaustavio je udarac.

U 64. minuti Čolak je sjajno proigrao Andrijaševića koji je u padu pucao iz prve, ali Nevistić je odlično reagirao.

Varaždin je odgovorio u 73. minuti izborio slobodan udarac na 18 metara, ali Benkov pokušaj otišao je daleko iznad grede.

Gosti su se u igru vratili u 83. minuti. Nakon kontakta Mehdikhanija i Pavičića, glavni sudac Vuković pokazao je penal za Varaždin. Glavica je bio siguran – 2:1.

Ipak, Rijeka je do kraja uspjela još jednim golom potvrditi nova tri boda.