Slaven Belupo – Rijeka 1:1

Rijeka je slomila otpor domaćina u 48. minuti. Acosty je u začetku akcije odigrao loptu na lijevi bok za Mamića koji je pokušao pretrčati svog čuvara i na kraju je natjerao braniča Slavena da izbaci loptu van granica igrališta.

U nastavku akcije Mamić je lijepo ubacio, Čolak smirio loptu, a Acosty glavom sjajno poentirao – 0:1!

Slaven je otvorio utakmicu udarcem Bačelića Grgića s 18 metara koji je zagrijao Slugu, dok je pokušaj Kvržića s 18 metara tri minute kasnije završio u bloku domaće obrane.

Slaven je u početnom dijelu susreta djelovao konkretnije, u 15. minuti Karamarko je pobjegao obrani Rijeke i dočekao dugu loptu, ali udarac je išao u ruke Slugi.

Rijeka je pokušavala preko bokova, ali ubačaj Kvržića (18′) i efektan pokušaj Acostyja (22′) nakon kornera nisu predstavljali opasnost za gol Slavena.

Slaven Belupo – Rijeka 1:1I onda je stigla najveća prilika za Slaven u prvih 45 minuta. Bačelić Grgić jednim dodavanjem izbacio je cijelu obranu Rijeke, Karamarko je ostao sam malo s desne strane, a udarac je otišao preko gola.

Rijeka je živnula u završnici prvog dijela. U 37. minuti Kvržić je odigrao za Čanađiju na rubu kaznenog prostora koji je iz prve sjajno gurnuo loptu iza leđa obrane za Acostyja koji je uspio stići do lopte, ali udarac je skrenuo vratar Slavena.

Čolak je u 42. minuti izborio slobodan udarac na dvadeset i pet metara. Kvržić je kratko gurnuo za Mamića koji je potegnuo, lopta je okrznula braniča Slavena, dobila neugodnu putanju i vratar Slavena Filipović sjajnom reakcijom spasio je svoju mrežu.

Nakon vodećeg gola Rijeke, Slaven je bio blizu izjednačenja. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Nowak je sjajno pucao glavom, Sluga uspio dodirnuti loptu koja je završila u gredi.

U 72. minuti Krstanović je izborio slobodan udarac na 18 metara, udarac Bačelić Grgića otišao je preko grede.

Rijeka je mogla riješiti pitanje pobjednika u 81. minuti. Pavičić je sjajno prošao nekoliko igrača Slavena, gurnuo za Čolaka koji je pucao iskosa s desne strane. Filipović je obranio, lopta se odbila do Halilovića koji je ostao sam pred golom, ali udarac je od bloka završio u korneru.

I onda je Slaven stigao do vrijednog gola. Lopta je u 85. minuti dugo kružila po kaznenom prostoru Rijeke, Bačelić Grgić ostao je sam i poentirao – 1:1.

Hrvatski telekom 1. liga : 18. kolo

Slaven Belupo: Filipović, Nowak, Vidović, Goda, Grgić, Bongongui (od 52′ Mladen), Plantak (od 74′ Jajalo), Doležal (od 84′ Dolček), Šarlija, Karamarko, Krstanović

Rijeka: Sluga, Raspopović (od 35′ Escoval), Župarić, Punčec, Mamić, Čanađija (od 80′ Halilović), Lončar, Kvržić, Pavičić, Acosty, Čolak (od 88′ Puljić)