HNL

Do tri vrijedna boda Rijeka je stigla teže nego što se očekivalo. Posebice je slabo bilo izdanje gostiju u prvom dijelu, bez Gavranovića, Gorgona i Mateija Bijeli su izgledali blijedo i bezopasno. No, u nastavku se otvorila prilika, kada je Vešović u 57. minuti pobjegao domaćoj obrani, a vratar Duka istrčao i rukom izvan kaznenog prostora zaustavio loptu.

Zaradio je, jasno, crveni karton, no Rijeka je dugo čekala kako bi iskoristila svoju brojčanu nadmoć. Tek u 78. minuti vrlo aktivni Ajayi ubacio je loptu u kazneni prostor, a Andrijašević utrčao i ispred neiskusnog vratara Kukića glavom je poslao u praznu mrežu – 0:1.

Ajayi je bio asistent i za drugi pogodak, kada je ukrao loptu neopreznom Jurendiću i sjurio se prema splitskim vratima. Jurendić ga je sustigao tek u kaznenom prostoru, srušio s leđa i „pocrvenio“. Najstrožu kaznu realizirao je Andrijašević za svoj drugi pogodak i potvrdu Rijekine pobjede u utakmici koju je sudio Bruno Marić, o kojem se nakon susreta neće previše govoriti.

Razlika između vodećih Bijelih i drugoplasiranog Dinama ostala je šest bodova uoči posljednjeg ovogodišnjeg kola, u kojem Rijeka dočekuje Istru, a Zagrepčani putuju na „vrući“ Poljud kod Hajduka.

Prva HNL – 19. kolo: SPLIT – RIJEKA 0:2 (0:0).

Split, Park mladeži. Gledatelja: 1000.

Sudac: Bruno Marić (Daruvar).

Strijelci: 0:1 Andrijašević 78′, 0:2 Andrijašević 85′ (11m)

Žuti kartoni: Maleš (RJK), Dupovac (SPL).

Crveni kartoni: Duka 57′ (SPL , igranje rukom izvan kaznenog prostora), Jurendić 85′ (SPL, prekršaj nad igračem u izglednoj poziciji za postizanje pogotka).

SPLIT: Duka – Maglica, Jakić (od 74′ Ugrina), Dupovac, Mikulić – Jurendić, Roglić (od 59′ Kukić), Pavlovski, Vidović – Pešić, Boljat.

RIJEKA: Prskalo – Zuta, Elez, Mitrović, Ristovski – Bradarić, Maleš (od 44′ Handžić) – Vešović (od 65′ Ajayi), Mišić, Martić (od 89′ Čeliković) – Andrijašević.