Volonterima u Malom HKD-u obratili su se gradonačelnica Rijeke Iva Rinčić, ravnatelj HKD-a Edvin Liverić te voditeljica volonterskog programa Asja Brusić, čestitajući im njihov dan.
Sedam godina ispunjenih aktivnostima
Ravnatelj HKD-a Edvin Liverić zahvalio je volonterima na sedam godina ispunjenih brojnim aktivnostima.
„Kroz proteklih sedam godina u volonterski program prošlo je preko tisuću volontera, aktivno se uključivši u 530 događanja. Svojim ste volonterskim angažmanom društvu poklonili preko 1700 sati svog slobodnog vremena“, kazao je Liverić.
„Rijeka može biti ponosna na svoje ljude, ljude koji volontiraju – velika je to vrijednost našeg društva. Volontiranje je puno više od darivanja slobodnog vremena, ono je izraz solidarnosti. Djelujete dugih sedam godina, vjerujem da će se tradicija i nastaviti i da nema straha za volontiranje u Rijeci, kazala je gradonačelnica Iva Rinčić.
„Veseli me što, u periodu velikih društvenih promjena, svi zajedno gradimo otpornije društvo, poštujući različitosti i njegujući suradnju i solidarnost. Temeljne vrijednosti civilnog društva utkane su u sve što radite i ponosna sam što s vama svakodnevno dijelim kreativni prostor“, poručila je voditeljica volonterskog programa Asja Brusić.
Čestitke su upućene i Anamariji Kruljac i Nikoli Cimeši, koji su dobili pohvale Volonterskog centra Udruge SMART na današnjoj dodjeli nagrada za volontere godine, koje uz SMART, dodjeljuju Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija.

Anamarija Kruljac, Iva Rinčić i Nikola Cimeša – gradonačelnica s volonterima koji su danas dobili pohvalnice SMART-a za svoj doprinos
Fotografije volonterskih avantura u izlogu HKD-a
Volonterima u čast, kao i svake godine, izlog HKD-a ukrašen je fotografijama volonterskih avantura te umjetničkom instalacijom od nazivom „Nit zajedništva“, koju su volonteri sami izradili. Radi se o šarenoj tapiseriji koja govori o snazi zajedništva, međusobnog pomaganja i kreativnog povezivanja.
Također, na inicijativu volontera u kulturi Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku, Grad Rijeka i Lučka uprava Rijeka se i ove godine osvjetljavanjem fontana na Jadranskom trgu i lučkih dizalica na lukobranu pridružuju obilježavanju Međunarodnog dana volontera.
Vrijedno naslijeđe Rijeke 2020 – Europske prijestolnice kulture
Program volontiranja na kulturnim događanjima Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku jedinstveni je volonterski program u Hrvatskoj te predstavlja vrijedno naslijeđe projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture. Rijeka se ističe kao jedan od malobrojnih gradova europskih prijestolnica kulture koji su po završetku projekta nastavili razvijati svoje volonterske programe. Volonteri u kulturi brojnim aktivnostima obilježit će iduću godinu, budući da je 2026. godina proglašena Europskom godinom volonterstva.
Sve zainteresirane za sudjelovanjem u organizaciji kulturnih programa u gradu Rijeci, HKD na Sušaku poziva da se pridruže veseloj Facebook zajednici Volontiram u kulturi, ispune Prijavnicu za volontiranje ili pošalju e-mail: asja@hkd-rijeka.hr.


Podijeli na društvenim mrežama