Rijeka sjajan niz na pripremama nastavila pobjedom protiv bugarskog prvaka

30.06.2013.

Pripremni susret: Rijeka – Ludogorets 3:1

Autor: Ivan Dorian Molnar

Nogometaši Rijeke u austrijskom su Hermagoru u pripremnom susretu svladali Ludogorets 3:1. Bugarski prvak bio je respektabilan protivnik, ali momčad Matjaža Keka pokazala je više i zasluženo slavila. Dva je pogotka u pobjedu ugradio Anas Sharbini, a u strijelce se ponovno upisao i mladi Nigerijac Ajayi.

HNK Rijeka

Odigravanje susreta bilo je pod znakom upitnika zbog nedavnih nereda na pripremnoj utakmici Rijeke i Olimpije, ali u dogovoru klubova utakmica je održana. Matjaž Kek pripremio je svoju uvjetno rečeno najjaču postavu, iza isturenog Benka bili su Kvržić, Sharbini i Alispahić.

Bugarski je prvak, inače sudionik 2. pretkola Lige prvaka, u susret krenuo dinamično i na početku imao više od igre. Pokušaje Hernandeza i Zlatinskog u prvih 15 minuta susreta uspješno je otklanjao Vargić uz pomoć svoje obrane.

Nakon jedne manje dominacije Bugara, Rijeka je povela. Lijepom loptom Marić je proigrao Anasa Sharbinija, koji u 22. minuti lob-udarcem vara Stojanova i pogađa za 1:0. Caisar je u 35. minuti imao mat-poziciju, našao se sam ispred Vargića, ali riječki čuvar mreže odnio je pobjedu i u tom dvoboju.

U nastavku je Kek na vrata postavio Mancea, a u igru su ušli Brezovec i Ajayi. Upravo je raspoloženi Nigerijac asistirao Sharbiniju za drugi pogodak u 57. minuti susreta. Igrač kojeg je posebno istaknuo Matjaž Kek ponovno je opravdao pohvale koje stižu na njegov račun, igrala se 69. minuta kada je Ajayi bez problema zaobišao Stojanova i postavio visokih 3:0.

Ludogorets očekuje dvoboj u kvalifikacijama Lige prvaka sa Slovanom iz Bratislave, za koji će se Bugari morati itekako dobro pripremiti. Rijeka je potpuno zasjenila bugarske prvake, koji su uspjeli postići tek počasni pogodak. U 82. minuti Lešković je u kaznenom prostoru srušio je Quixadu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za konačnih 3:1 bio je Marcelinho.

Rijeka je tako zaključila sjajne pripreme velikom pobjedom protiv Ludogoretsa. U četiri odigrana susreta momčad Matjaža Keka ostvarila je maksimalan učinak uz impresivnu gol-razliku od 15:1. Svakako dobra najava prije početka sezone i novih europskih ispita za Rijeku.

Pripremni susret: Rijeka – Ludogorets Razgrad 3:1 (1:0)

Hermagor, Austrija, 29. lipnja, 18:00

Strijelci: 1:0 Sharbini 22', 2:0 Sharbini 57', 3:0 Ajayi 69', 3:1 Marcelinho 82' – 11m