Rijeka - Mladost 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:23)

26.02.2019.

Odbojkaši Rijeke pobijedili Mladost Kaštela

Autor: Radio Rijeka

Odbojkaši Rijeke sinoć su na parketu Dvorane mladosti na Trsatu u derbiju kola Super lige pobijedili Mladost Ribolu Kaštelu 3:1 i tako su se dva kola prije kraja primaknuli drugom mjestu i sinoćnjem protivniku na samo bod zaostatka.

Odbojka

Utakmica je odigrana u odličnoj atmosferi za odbojkaške prilike pred više od 600 gledatelja, a o setovima bilo je 25:20, 23:25, 25:22 i 25:23 za Rijeku.

Prvi set pripao je domaćem sastavu nakon 23 minute igre. Početna prednost 5:1 nakratko je zaustavljena jer su igrači Mladosti uspjeli izjednačiti na 6:6. No do kraja seta domaćin se odvaja na pet razlike. Trener Velimir Liverić koristio je tijekom utakmice šestorku u sastavu Luka Lasić, Marko Ličina, Davor Bogdanović, Fran Pavlović, Luka Osojnak i Kristian Smiljanić uz prisilnog libera Maurizia Banka. Tijekom igre još je koristio u svakom setu i Bojana Janjanina, te jedan put Dragu Lasića.

U drugom setu nakon početne prednosti Rijeke od 8:5, gosti preokreću rezultat, te nakon dvije sporne sudačke odluke dobivaju set rezultatom 25:23 za 27 minuta igre. Treći set ponovno odlazi na stranu domaćeg sastava, koji od početka ima prednost dva do tri poena, da bi nakon 26 minuta dobio set rezultatom 25:23

Na početku četvrtog seta Rijeka dolazi do prednosti od 11:6. Nakon što je domaćin otišao na prednost od plus šest 14:8, Mladost se nije predala već je serijom 5:0 smanjila na poen zaostatka 14:13. Kada su domaćini ostvarili prednost 20:14, svi su mislili da je pobjeda gotova stvar, ali Kaštelani serijom 6:1 vraćaju set u egal i dolaze do rezultata 22:22.

Ipak, domaćin pri rezultatu 24:22 dolazi do dvije meč lopte, te koristi drugu za konačnih 25:23. Na kraju su igrači Rijeke završili u pobjedničkom kolu pozdravljeni od svojih navijača, koji su ih dugotrajnim pljeskom nagradili za vrijednu pobjedu.

Izvor: Radio Rijeka