KOLO A1 LIGE KOŠARKAŠA

13.11.2011.

Kvarner 2010 – Svjetlost Brod 83:81

Autor: Ivan Milatić

Pravi triler odigran je u subotu navečer na Kozali. Srećom po poklonike Kvarnera ovoga je puta imala sretan kraj. Svjetlost iz Slavonskog Broda "ugašena" je tek nakon produžetka. Minutu i pol prije kraja dodatnog vremena Pehar je bio polovično precizan za plus pet (83:78) a gosti su Živkovićevom tricom samo ublažili poraz. Moglo je sve drugačije završiti.

Košarka

Gosti su imali posljednji napad, završnih 12 sekundi, no Šamadan nije pogodio. Nakon toga sve je bilo na strani izabranika Aramisa Naglića. U posljednju minutu regularnog dijeka Riječani su ušli sa minus četiri (70:74) no stvar u svoje ruke uzeo je Teo Šimović koji je sa šest vezanih poena najzaslužniji za izboreni produžetak u kojemu je postigao i prvi koš. U drugom dijelu prve četvrtine Kvarner je pokazao najbolju igru i serijom od 17:3 stigao do prednosti 25:13. Brođani se u 13. minuti približavaju na 29:26 no na veliki se odmor ipak odlazi sa plus 10 u korist Riječana. Brođani su u drugom poluvrmenu tricama torpedirali Riječane a prvo vodstvo donio im je u 23. minuti rođeni Riječanin Matija Poščić (57:58). Od tada do već opisane završnice člinilo se da će gosti odnijeti puni plijen no Šimović je imao drugačije planove.
Idućega vukenda Riječane čeka "vruće" gostovanje u Sinju kod Alkara. Prođu li ga neokrznuti, liga za prvaka mogla bi već sada postati realnost.
RIJEKA – Utakmica 6. kola A1 lige košarkaša. Kvarner 2010 – Svjetlost Brod 83:81 (27:16, 18:19, 14:26, 17:15, 7:5). Dvorana "Dinko Lukarić". Gledatelja: 350. Suci: Radović (Dubrovnik), Prpić (Zagreb) i Galiot (Zagreb). Opunomoćenik Pjevalica (Rijeka),
KVARNER 2010: Češković 13 (3-4), Gaćeša 1 (1-2), Kučan 7, Šimović 25 (5-7), Lipovščak, Juričić 4, Cinac 20 (5-7), Pehar 3 (1-4), Boban, Legović, Širko, Salamun 10 (1-2)
SVJETLOST BROD: Hajdić, Galić, Šamadan 21 (3-4), Živković 13 (4-6), Poščić 4, Tomeljak 13 (4-6), Kljajić 5, Papac 4 (2-2), Karlović 21 (2-2), Matasović, Bašljan.
Osobne pogreške Kvarner 2010 19 Svjetlost Brod 24. Pet osobnih pogrešaka: Šimović (41'), Galić (41'). Slobodna bacanja Kvarner 2010 18-24. Svjetlost Brod 13-18. Trice Kvarner 2010 7-21 (Cinac 3, Češković 2, Kučan i Salamun 1). Svjetlost Brod 10-34 (Šamadan 4, Karlović 3, Živković, Tomeljak i Kljaić 1). Skok Kvarner 2010 31 (7). Svjetlost Brod 35 (14).