Prijateljska nogometna utakmica: Sjeverna Irska – Hrvatska 0:3

16.11.2016.

Eurogol Kramarića za rušenje Sjevernih Iraca u Belfastu, Mitroviću i Bradariću 90 minuta

Autor: Ivan Dorian Molnar

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Sjevernu Irsku 3:0 u pripremnoj utakmici odigranoj u Belfastu. Naša reprezentacija prekinula je sjajan niz Sjeverne Irske, koja do ogleda s izabranicima Ante Čačića na domaćem travnjaku nije izgubila više od tri godine.

Hrvatski nogometni savez, HNS

Od prve minute u sastavu hrvatske reprezentacije krenula su dvojica igrača Rijeke. Matej Mitrović i Filip Bradarić odigrali su cijelu utakmicu. Bradariću je to ujedno bio debi u seniorskoj vrsti.

Do vodstva je Hrvatska stigla već u devetoj minuti. Akciju je pokrenuo Kramarić i sjajnom loptom izbacio Čopa čiji je udarac vratar Mannus kratko odbio, a pred golom Irske najbolje se snašao Mandžukić - 0:1.

U 34. minuti povećanje vodstva Hrvatske. Kramarić je izveo korner, Mitrović glavom prebacio loptu i Čop iz neposredne blizine poentirao za - 0:2.

Sjajnu večer u Belfastu prekrasnim pogotkom u 67. minuti zaključio je Andrej Kramarić. Odapeo je silovito s 20-ak metara, pogodivši gornji desni kut mreže. Gol koji će se još dugo vrtjeti „highlight reelsima“.

Prijateljska utakmica: SJEVERNA IRSKA - HRVATSKA 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Mandžukić 9', 0:2 Čop 35', 0:3 Kramarić 67'

SJEVERNA IRSKA: Mannus, Brunt (46 McLaughlin), Evans, Hodson, Lund (46 Davis), Magennis (55 Lafferty), McAuley (46 McGivern), McGinn (62 Paton), McNair, Norwood, Boyce (68 Grigg).

HRVATSKA: Kalinić (82 Vargić), Leovac, Jedvaj, Mitrović, Vida (59 Vrsaljko), Bradarić, Badelj (51 Brozović), Rog (87 Pivarić), Kramarić, Mandžukić (72 Čorić), Čop.