Kasno probuđeni Zamet svladao Čehe, propušten spektakl s Vardarom

15.09.2012.

1. kolo Kupa EHF-a, uzvrat: Zamet – Mesto Lovosice 33:32

Autor: Ivan Dorian Molnar

Nažalost, neće biti ništa od toliko priželjkivanog susreta s regionalnim prvakom Vardarom! Rukometaši Zameta zaustavljeni su u prvom kolu Kupa EHF-a od češke momčadi Mesto Lovosice, nakon velike borbe Riječani su slavili 33:32, ali ostali kratki za četiri pogotka i došli do kraja europskog puta ove sezone. Zamet je hvatao rezultat kroz cijelu utakmicu, prvi puta poveo tek u 55. minuti (29:28), ali ipak nije bilo snage za dostizanje prednosti Čeha na samom kraju.

Zamet - Mesto Lovosice 33:32

Sjajnu je atmosferu stvorila domaća publika ove subote u Centru Zamet, prepuna dvorana kakva se već dugo ne pamti bodrila je rukometaše Zameta u dvoboju s Mesto Lovosicama, u kojem su igrači Alena Kurbanovića morali nadoknaditi četiri gola minusa iz ogleda u Češkoj prije tjedan dana. Domaćini su krenuli s isturenim Hrvatinom u obrani 5-1 (3-2-1), koja se na početku nije pokazala čvrstom te su Lovosice lako probijale obrambeni blok Zamećana.

Česi su ušli dobro u utakmicu i preko raspoloženog Motla, koji je u prvom susretu postigao čak 10 pogodaka, držali svoju prednost od 2-3 gola razlike. Nakon 7:4 za goste u 9. minuti, Zamet se vratio u igru i drugi put nakon 2:2 poravnao susret u 17. minuti (10:10). Nekoliko puta u prvom dijelu Riječani su imali priliku uhvatiti priključak, no u ključnim trenucima susreta nisu dobro reagirali, a gosti su iskoristili njihove promašaje i na odmor otišli s velikom prednošću od 19:15.

Zamet - Mesto Lovosice 33:32U drugom je poluvremenu trener Zameta Alen Kurbanović postavio obranu 6-0, koja je urodila plodom i onemogućavala lak prodor Čeha prema domaćim vratima. Marin Đurica dobro je branio, sakupio je devet obrana, ali nakon jednog dužeg perioda bez zaustavljenog udarca zamijenio ga je Dino Slavić, koji se odlično snašao na vratima.

Mladi je vratar bio pun samopouzdanja i zajedno sa svojom odlučnijom i borbenijom obranom u drugom dijelu omogućio svojoj momčadi povratak u utakmicu. Doduše, Zamet se mogao ranije oporaviti od zaostatka, ali u važnim momentima lopte su bivale izgubljene, promašila su se dva sedmerca i vrijeme je odmicalo.

Prvo poravnanje susreta u drugih pola sata igre stiglo je u 44. minuti, kada je poentirao Vukelić, a sjajni Bojan Lončarić je u ovom susretu postigao čak devet pogodaka, najvažniji je bio onaj za prvo vodstvo Zameta na utakmici u 55. minuti (29:28). Domaća publika je bila na nogama, željno iščekujući veliki zalet domaćih rukometaša i potpuni preokret ukupnog rezultata.

Međutim, on se ipak nije dogodio. Česi nisu dopustili Zametu da pobjegne,pokušao je Kurbanović s dvojicom naprijed u obrani, ali bilo je nažalost prekasno za Riječane. Najveća prednost domaćih dogodila se u posljednjoj minuti (Hrvatin za 33:31), a konačan rezultat bio je 33:32. Ukupna pobjeda otišla je na stranu Čeha (59:56), što je značilo veliko slavlje gostiju, koji će u drugom kolu Kupa EHF-a dočekati pobjednika SEHA Lige, Vardara ,na čelu s Veselinom Vujovićem.

Zamet - Mesto Lovosice 33:32Najistaknutiji pojedinac u redovima Zameta bio je Bojan Lončarić, koji je poentirao devet puta, za goste je isti broj pogodaka postigao Jiri Motl, nezaustavljiv za obranu Riječana u ovoj utakmici. Dino Slavić obranio je 10 udaraca Čeha, a na vratima gostiju Adamik i Salek sakupili su kombinirano 19 obrana. Ostat će žal i za neiskorištenim sedmercima u važnim trenucima susreta, samo dva od četiri pogodili su Zamećani, dok su Lovosice realizirale četiri od pet svojih prilika sa sedam metara.

1. kolo Kupa EHF-a, uzvratni susret: Zamet – Mesto Lovosice 33:32 (15:19)

Centar Zamet, Rijeka, 15. rujna 2012., 17:00