Art Explora Festival, međunarodni kulturni projekt koji putuje svijetom na prvom brodu-muzeju, do subote 20. rujna u Rijeci donosi niz zanimljivih kulturnih događanja, kako na brodu usidrenom na Gatu Karoline Riječke, tako i u Muzeju moderne i suvremene umjetnosti i Muzeju grada Rijeke.

Popratni program Art Explora Festivala u četvrtak 18. rujna, na Gatu Karoline Riječke, u 18 sati otvara „Invazija na Jadran“, performans koji progovara o fenomenu novih i nepoznatih morskih vrsta u našem moru – svojevrsnoj “invaziji” koja otvara pitanja ekologije i turizma.

U 19 sati slijedi „Love Will Tear Us Apart“, solo na razmeđu rock koncerta, ispovjedne forme i apstraktnog plesa, prvi dio trilogije Siniše Božića i Petre Hrašćanec o odnosu suvremenog plesa i popularne glazbe.

U 20 sati belgijski umjetnik Vincent Meessen prikazuje „Ultramarine“, eksperimentalni film i multimedijalnu instalaciju u kojoj nastupa legendarni afroamerički spoken word pjesnik Kain The Poet, uz improviziranu pratnju bubnjara Landera Gyselincka.

Prvi dan u 21 sat zatvara zagrebački alt-jazz rock fusion sastav Truth # Tribe, poznat po energičnim izvedbama i hrabrom spoju perkusija, gitare, elektronike i duhačkih instrumenata.

Cijeli program Art Explore u Rijeci možete pogledati: OVDJE

(Foto: Art Explora)

Kada?

18.09.2025.
18:00