HNL: Rijeka – Slaven Belupo 3:2

19.03.2017.

Vešovićev eurogol odlučio „triler“ na Rujevici!

Autor: Ivan Dorian Molnar

Rijeka je ponovno odigrala jednu od ljepotica prvenstva. Poput gostovanja u Gradskom vrtu, Bijeli su preokrenuli vodstvo Slaven Belupa na Rujevici i zahvaljujući fantastičnom pogotku Marka Vešovića u 87. minuti stigli do vrijedna tri boda. Slavljem od 3:2 zadržali su prednost od četiri boda na vrhu ispred drugoplasiranog Dinama.

Vešovićev eurogol odlučio „triler“ na Rujevici!

Rujevica je bila na nogama već dugo. Igrala se 87. minuta, gostujuća obrana loše je reagirala na jednu visoku loptu. Andrijašević je skočio i spustio je za Vešovića, koji je s 15 metara kratko prima na prsa i fantastičnim volejem pogađa gornji desnu kut  - 3:2 i erupcija oduševljenja na stadionu lidera HNL-a!

Taj trenutak odlučio je susret i poništio neopreznost u 72. minuti. Nakon kornera Ivanovski je prenio loptu, a Heber ostao sam i iz neposredne blizine poentirao - 2:2. Ipak, Slaven je u završnici skoro došao do boda. U posljednjim trenucima utakmice, Tadić se ubacio iza obrane Rijeke i sjajno pucao glavom, ali greda je spriječila novo izjednačenje.

Rijeka nije dobro otvorila susret s Farmaceutima. Slaven je uspio povesti iz prve prilike. Christensen je gurnuo loptu za Tadića koji je ušao u kazneni prostor, uspio izdržati duel s Elezom i poslao loptu pored Prskala - 0:1.

To je praktički bilo sve od Slavena u prvom poluvremenu. Rijeka je krenula po izjednačenje. U 20. minuti Bezjak i Andrijašević bili su zamalo prekratki nakon oštrog ubačaja Vešovića.

Dvije prilike imao je i Roman Bezjak (23', 32'), ali izostala je završnica. U 27. minuti Andrijašević je lijepo odigrao za Gavranovića čiji je udarac s ruba kaznenog prostora efektno obranio Blažević.

Pritisak se isplatio u 34. minuti.Zuta se sjajnim potezom riješio pratnje na lijevom boku, preciznim ubačajem naciljao Andrijaševića koji je poentirao glavom - 1:1.

Rijeka je do kraja prvog poluvremena mogla i povesti, Gavranović se riješio pratnje dvojice braniča u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio precizan. No, Rijeka je do preokreta došla i povela u 51. minuti. Mišić je oštro ubacio, Jovičić nespretno reagirao i poslao loptu preko vratara Blaževića u vlastitu mrežu.

Luda utakmica za pamćenje i nova, vrijedna tri boda za Rijeku, koja nije imala pravo na kiks nakon što je Dinamo lakoćom slavio u Puli kod Istre 1961, bilo je 0:3, uz dva gola Hodžića i jedan Soudanija.

Prva HNL – 25. kolo: RIJEKA – SLAVEN BELUPO 3:2 (1:1).

Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Gledatelja: 5360.

Sudac: Fran Jović (Zagreb).

Strijelci: 0:1 Tadić (14'), 1:1 Andrijašević (34'), 2:1 Jovičić (51'-ag), 2:2 Heber (72'), 3:2 Vešović (87').

Žuti kartoni: Vešović, Šofranac (RJK); Stevanović, Tadić (SLB).

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Kulušić, Elez (od 55' Šofranac), Zuta, Bradarić, Mišić, Vešović, Andrijašević, Bezjak (od 56' Gavranović), Gavranović

SLAVEN BELUPO: Blažević, Jovičić, Stevanović, Christensen (od 70' Barić), Heber (od 82' Melnjak), Bouadla (od 54' Ivanovski), Aliti, Purić, Burić, Katić, Tadić