Prva HNL: Lokomotiva – Rijeka 1:0

06.11.2017.

Nastavlja se kriza Rijeke: Lokosi srušili Bijele u Kranjčevićevoj

Autor: Ivan Dorian Molnar

Rijekin crni niz produžio se na četiri utakmice. Kekova momčad poražena je u Kranjčevićevoj od Lokomotive s 1:0, a pogodak odluke postigao je Capan. U 16. minuti solo prodorom prošao je kroz statičnu gostujuću obranu i zakucao loptu u mrežu.

Prva HNL: Lokomotiva - Rijeka 1-0

15. kolo i – šesti poraz. Rijeka u ovakvoj rezultatskoj krizi nije bila gotovo cijelo desetljeće. Četvrtu uzastopnu utakmicu u prvenstvu i petu ukupno zaredom u svim natjecanjima Bijeli su izgubili na gostovanju u Kranjčevićevoj.

Lokomotiva je s 1:0 svladala nemoćne Kekove trupe i produbila agoniju aktualnog prvaka. Pogodak odluke postigao je Capan. U 16. minuti solo prodorom prošao je kroz statičnu gostujuću obranu i zakucao loptu u mrežu.

Nije Rijeci nedostajalo želje, ali jest – ideje.  U drugom dijelu najbliže pogotku bio je Josip Mišić. U 55. minuti je pucao sa sedamnaest metara, a njegov udarac Šemper je izvadio ispod grede i odbio u korner.

Heber je priprijetio u 62. minuti. Primio je loptu na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac završio je u vanjskoj strani mreže. Nekoliko minuta kasnije Gavranović je primio loptu u kaznenom prostoru, ali se spetljao i nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Šempera.

Na kraju susreta još jednom je zaprijetio Gavranović. Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, Gavranović se najbolje snašao u kaznenom prostoru, a njegov udarac glavom je otišao malo iznad grede.

I Lokosi su u nekoliko su navrata ozbiljnije zaprijetili riječkim vratima. Najprije se u 50. minuti Karačić prikrao Zuti iza leđa, izašao sam pred Prskala, a njegov udarac iskosa otišao je visoko iznad gola.

U 77. minuti Majer je pucao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, ali Prskalo je sjajno obranio.

Prva HNL – 17. kolo: LOKOMOTIVA – RIJEKA 1:0 (1:0).

LOKOMOTIVA: Šemper, Musa, Ivanušec, Majer (od 87' Chago), Barić (od 46' Oluić), Kolinger, Karačić, Šunjić, Capan (od 80' Burić), Majstorović, Krstanović.

RIJEKA: Prskalo, Mavrias (od 46' Heber, od 71' Črnic), Elez, Župarić, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović, Pavičić, Acosty (od 64' Gavranović), Gorgon.