Drugo more i ove godine organizira manifestaciju Moje, tvoje, naše
12.10.2011.
Manifestacija "Moje, tvoje, naše" ove se godine bavi pitanjem rada
Na programu ovogodišnje manifestacije Moje, tvoje, naše dvije su tribine: Intelektualni rad i Rad i kapital. Obje ove tribine nastojat će dati odgovore na pitanja o posljedicima organizacije rada na naše cjelokupne živote. Naravno, svi smo svjesni brojnih promjena s kojima se suočavamo. Navedemo samo neke od njih: nestanak doživotnog zaposlenja, sigurnosne mreže države blagostanja sve kratkotrajnije i hirovitije, u osobnim odnosima, da s poslužimo Sorosovim riječima, transakcije su zamjenile odnose, a na globalnoj razini institucionalna kontrola je posve nekoherentna i ona omogućuje mnošto anomalija npr. ogromnu sivu servisnu ekonomiju velikih gradova.

Čini nam se da je posebno problematičan status tzv. intelektualnog i umjetničkog rada koji su nužno kritični prema postojećoj situaciji što intelektualne radnike nužno vodi u konflikt s njihovim poslodavcima. Kroz povijest umjetnosti umjetnici su se vrlo često bavili temom rada i o interesu umjetnika za temu rada razgovaramo s dvoje naših istaknutih umjetnika Milijanom Babić i Pinom Ivančićem.
Na programu su i dvije predstave – predstava Nafta koja će se premijerno izvesti i Duet 012. Nafta je predstava nastala u koprodukciji Drugog mora i Domina, autora Angela Madureire i Ane Catarine Vieire i u izvedbi Tanje Kalčić, Martine Rukavina, Nives Soldičić, Jorgea Correa Bethencourta, Vladimria Ježić i Marka Kalca. Predstava će biti premijerno izvedena na manifestaciji Moje, tvoje, naše. Predstava Duet 012 autora Rosane Hribar i Gregora Lušteka nastavak je njihove nastavak je njihove serije dueta kojima propituju vlastite osobne i poslovne odnose. Duet 012 je treći u nizu dueta i radi se o vrlo uspješnoj predstavi koju kritike svrstavaju u vrhu slovenske suvremene kazališne produkcije. Predstava je nagrađena 2. Nagradom žirija na Međunarodnom natjecanju koreografa u Hannoveru.
Izložba I love your job autora Olivera Kochte-Kalleinena i Tellervo Kalleinen bavi se noćnim morama, najgorim situacijama koje doživljavamo na poslu. Autori su pozvali radnice i radnike iz Göteborga i Helsinkija da naprave scenarije i zajedno s profesionalnim filmskim ekipama snime kratke filmove o njihovim konfliktima i problemima na poslu, ali i vizije rješenja ovih problema. Rezultat je osam kratkih filmova koje će publika moći pogledati u galeriji Kortil. Oliver i Tellervo isti su koncpet realizirali 2008. godine i u berlinskom kazalištu Hebbel am Ufer, a filmovi su prikazani na izložbama u Göteborg Konsthallu, Kiasma muzeju u Helsinkiju i Wysing Art Centru u Cambridgeu.
Glazbeni program odvija se u klubu Place i Molekuli, a nastupaju Balkan kolektiv, La Casa Fantom, Leechfeast i DJ Filjo.
"Nadamo se da će program koji nudimo uspjeti Riječane zaustaviti na trenutak, prekinuti njihovu radnu rutinu i ponukati ih da razmišljaju o tome što nam nosi budućnost – budućnost pretrpanu poslom u kojem ne stižemo nikoga upoznati ili budućnost bez posla u kojoj nas nitko ne želi poznavati. Ili, možda postoji i neka treća opcija"....poručuju iz udruge Drugo more.
Organizator: Drugo more
Partneri: Rijeka DIY
HC/Punk, Peek & Poke, Klub Place, Domino/Festival Perforacije
Donatori: Nacionalna zaklada
za razvoj civilnog društva, Ministarstvo kulture RH, Grad Rijeka – Odjel za
kulturu, Primorsko-goranska županija



Komentari
Nema komentara.
Komentirati mogu samo registrirani korisnici. Prijavi se ili otvori korisnički račun.