Uzrok požara je ljudska radnja
01.02.2012.
Teško ozlijeđen u požaru
U požaru stana u Ulici Rikarda Benčića u Rijeci sinoć je teško ozlijeđen 67-godišnji vlasnik stana, izvijestila je danas primorsko-goranska Policijska uprava.

Prevezen je u riječki KBC, gdje je zadržan na liječenju.
Očevidom je utvrđeno da je uzrok požara "ljudska radnja", a šteta će se utvrditi poslije.
U Primorsko-goranskoj županiji jučer su buknula još dva požara na stambenim zgradama. U središtu Viškova izgorio je veći dio stana i krovišta u vlasništvu 58-godišnjaka, a u Mošćenicama je oštećen krov iznad tri stana i vanjska jedinica klima-uređaja. U oba slučaja uzrok požara je zapaljeni dimnjak.
Kako bi se izbjegli takvi požari, policija savjetuje građanima da redovito, najmanje jedanput na godinu pregledavaju dimnjake i da ovlašteni serviser prije sezone grijanja pregleda peći i druge uređaje za grijanje. Ako se zamijeni uređaj za loženje ili gorivo, treba pregledati i dimnjak. Osim toga, policija ističe kako prilikom loženja peći ili kamina iz njihove blizine treba maknuti sve lako zapaljive stvari, da sustave centralnog grijanja treba redovito provjeravati, a tople peći na ulje ne uključivati ponovno dok se potpuno ne ohlade.
- Tagovi:



Komentari
Nema komentara.
Komentirati mogu samo registrirani korisnici. Prijavi se ili otvori korisnički račun.